Manisaspor'un kupalarını aldılar!

Manisaspor'un kupalarını aldılar!
Manisaspor'un kupalarını aldılar!
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup lideri Manisaspor'un Başkanı Abdullah Mergen, eski futbolcuları Eray Ataseven ve Abdulkadir Özgen'e olan borçlardan dolayı kulüpte haciz işlemi yapıldığını ve bazı kupaların alındığını açıkladı.

MANİSA - Abdullah Mergen, geçen hafta Cuma günü eski oyuncuları Eray Ataseven ve Abdulkadir Özgen'e borçlarından dolayı bazı kupalarına haciz işlemi yapıldığını söyledi.

Avukatların söylediğine göre bu işlemin futbolcuların isteğine göre gerçekleştiğini kaydeden Mergen, şöyle konuştu:
"Biz onlara 'biraz bekleyin dedik' ama bu futbolcu kardeşlerimiz talimat vermiş avukatlara. Ondan sonra da bazı kupaları aldılar. Eray'ın 70 bin lira Abdulkadir'in ise 230 bin lira alacağı var. Toplam 300 bin lira ediyor. Bu paraları ödediğimizde kupaları geri alacağız. Bu oyuncuların karakterleri, bu tarz davranışları bizleri hakikaten çok üzdü. Kim kaybeder? Kendileri kaybeder. Yapacak bir şey yok. Paramız olduğu zaman ödemeleri yapılacak. Şu anda daha öncelikli borçlarımız, sıkıntılarımız var."

Mergen, ligde lider olduklarını hatırlatarak, bu yaşananların kendilerini etkilemeyeceğini savundu.

Bu tarz olayların Manisaspor için sürpriz olmadığını belirten, Mergen, şunları kaydetti:
"Biz iki senedir bu tip şeylerle boğuşuyoruz. Tek başımıza uğraşıyoruz. Ne kadar dillendirsek de şehirde bu anlamda bir refleks yok. Bunlar Manisaspor'un gerçekleri. Herkesin bildiği ama kimsenin ilgilenmediği gerçekleri. Biz bugüne kadar her şeyi nasıl çözdüysek bunların da hepsini çözeriz. Kupaların sadece manevi değerleri var. Bunları yapan, bu şekilde hareket edenler düşünsün. Daha önceki yönetimlerin sorumsuzca davranışları kulübü yönetmemeleri neticesinde gerçekleşen durumlar bunlar." (AA)