Manny Pacquiao'nın başı dertte!

Manny Pacquiao'nın başı dertte!
Manny Pacquiao'nın başı dertte!
ABD'de hafta sonu yapılan profesyonel boks yarı orta sıklet unvan maçında Floyd Mayweather'e puanla kaybeden Manny Pacquiao'nun, maç sırasında omzundaki sakatlığı gizlemesi nedeniyle ceza alabileceği açıklandı.

ANKARA - Nevada Atletizm Komisyonu Başkanı Francisco Aguilar, profesyonel boks dünyasının 'asrın müsabakası' olarak ilan ettiği karşılaşmayı kaybeden Manny Pacquiao'nun, maç öncesinde yetkililere sakatlığının olmadığı yönünde yanıltıcı beyanda bulunduğunu söyledi.

Konuyla ilgili bilgi toplandığını ve durumun değerlendirileceğini vurgulayan Aguilar, "Bunu değerlendireceğiz. Komisyonumuzdan lisans alınması için boksörlerin sağlık durumları hakkındaki son bilgileri vermesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

ABD basınında yer alan haberlere göre, maç öncesinde kendisine verilen sağlık formunda sakatlığı olmadığını belirten Filipinli boksörün, yapılacak incelemenin ardından para veya müsabakalardan men cezası alabileceği iddia edildi.

OMZUNDA YIRTIK VAR

Olayın ardından yazılı açıklama yapan Pacquiao'nun menajeri ise sakatlığın ABD Anti Doping Ajansı'na maçtan önce bildirildiğini ve Filipinli boksörün karşılaşmaya tedavi edilerek çıktığını belirtti.

Öte yandan, doktor Neal ElAttrache, 36 yaşındaki boksörün kontrolden geçtiğini ve omzunda ciddi bir yırtığın bulunması nedeniyle bu hafta ameliyata alınacağını açıkladı.

Para ödülü 300 milyon Dolar'ı bulan "tarihin en yüksek ödüllü boks maçı"nda anlaşma gereği ödülün yüzde 60'ını Mayweather'ın, yüzde 40'ını Pacquiao'nun alacağı açıklanmıştı. (AA)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Ankara

  ,

  Doktor

  ,

  Para

  ,

  İddia

  ,

  İlan

  ,

  anlaşma

  ,

  maç

  ,

  Lisans

  ,

  açıklama

  http://www.radikal.com.tr/134993513499351

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BAŞINDAN BERİ GÜLÜYORUM BU OLAYA.. - ARAGORA

  Her yere yazdım..Kardeşim kim bunlar böyle ?Böyle rezalet boksör böyle rezil maç olur mu ??300 milyon dolar değil beş dolar etmez bunlar..ABD de en az 5000 tane böyle boksör vardır..Her taraf boks salonu dolu..Git bak ,ne dehşet boksörler var.. Şimdi de orası yırtıkmışmış da söylememiş de...Bir kere o paraların neredeyse tamamını menagerle ve organizatörler almıştır.Büyük bir kısmı vergidir.Bunlara eğer birer milyon düştüyse ne âlâ...Dünyayı kazıkladılar milletin haberi yok..Yakında başka kokular da çıkacak bekleyin...