Manşetler seni söyler Arda Turan

Manşetler seni söyler Arda Turan
Manşetler seni söyler Arda Turan
Türkiye'de doğan bir futbolcu ilk kez Devler Ligi'nde final oynayacak. O futbolcunun adı, Arda Turan! Atletico Madrid'in Chelsea'yi 3-1 yenip eldeği rövanşta Arda bir de gol atarak başarısını köpürttü.

Geçen sezon bir Bundesliga kapışmasına sahne olan Şampiyonlar Ligi bu yıl ise daha da ileri giderek bir Madrid derbisine tanıklık edecek. Real Madrid ile Atletico Madrdi 24 Mayıs’ta Avrupa ’nın en büyüğü olmak için Portekiz’in Lizbon kentinde sahaya çıkacak. Yıldıray Baştürk, Hamit Altıntop ve Nuri Şahin, daha önce Şampiyonlar Ligi finali oynayarak memleket ahalisine ‘gurbetçi kontenjanı’ndan bir gurur yaşatmıştı. Fakat bu büyük finalde ilk kez ‘memleketin bağrı’ndan çıkan bir ismi; Arda Turan’ı izleyeceğiz.
Evet, ilk kez Türkiye doğumlu bir futbolcu Devler Ligi’nde final oynayacak. Atletico Madrid, 1-1 rövanşında deplasmanda Chelsea’yi 3-1 ile dize getirirken final golünde Arda Turan imzası vardı. Daha önce UEFA ve Süper Kupa şampiyonlukları yaşayan yıldızın düşlerini şimdi Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu süslüyor. Arda, La Liga’da da şampiyonluğa koşuyor. 

Maçı soğuttu rakibe sorun yarattı

Atletico Madrid 40 yıl sonra Devler Ligi’nde adını finale yazdırıken, İspanyol medyası de Arda’ya övgüler dizdi. Yapılan yorumlarda “Her zamanki ritmi eksikti ama ayağında sihir olduktan sonra kim arar ritmi? İki kanatta da hareketliydi ve kendi çabasıyla golü buldu. Gerektiğinde maçı soğutmasını, hücumda ise rakibe sorun yaratmasını bildi. Üzerine bir de gol attı. Adrian, Diego ve Arda, Atletico’nun takım kişiliğini ve futbolunu gösterdi” denildi.

Arda: İkinciysen hiçbir şeysin

Arda Turan, ise maçtan sonra “Şampiyonlar Ligi finaline gitmek büyük bir şey ama önemli olan kazanmak. Çünkü o zaman anlamlı oluyor. Hayatta birinciysen birincisin, ikinciysen hiçbir şeysin” dedi.
Arda kendi performansıyla ilgili ise şöyle konuştu: “Bizim sistemimizde benim işim organize etmek. Bazen iyi oynamayabilirim ama asla kötü mücadele etmem. Benim 90 dakika kötü oynamam bir şey değiştirmez. Bir hareket yapıp, bir yapıp oyunu değiştirebilirim. O yüzden benim iyi oynamam, kötü oynamam motivasyonumu düşürmez. Top da kaybedebilirim. Ama benim yapacağım bir iş Şampiyonlar Ligi finalini getirebilir.” Her zaman Galatasaraylı olduğunu belirten Arda, sarı-kırmızılı taraftarlardan çok sayıda mesaj aldığını kaydetti. Arda, final için de “Hayırlısı, Allah bize o sahaya kazasız belasız çıkmayı nasip ederse. Daha 24 gün var. Kazanalım da gol önemli değil” dedi.