Mansız: 759 Dursun: 588

Ligin son beş haftasına lider giren Beşiktaş'ta forvet oyuncuları adeta gol orucuna girerken, Sergen ile Zago attıkları gollerle takımlarını sırtlıyor.

İSTANBUL - Ligin son beş haftasına lider giren Beşiktaş'ta forvet oyuncuları adeta gol orucuna girerken, Sergen ile Zago attıkları gollerle takımlarını sırtlıyor. Siyah-Beyazlılar'da forvette görev alan İlhan Mansız tam 8, Ahmet Dursun ise 6 maçtır gol atamıyor. İlhan, en son Göztepe ile ligin 22. haftasında oynanan ve 7-3 Beşiktaş'ın galibiyetiyle kapanan karşılaşmanın 51. dakikasında gol atarken, Ahmet Dursun ise 24. haftada 1-0 Beşiktaş'ın üstünlüğüyle kapanan Ankaragücü maçının 42. dakikasında rakip fileleri havalandırdı.
İlhan 759, Ahmet Dursun ise 588 dakikadır gol atamıyor. Sergen Yalçın son 5 maçın üçünde rakip fileleri havalandırırken, Zago ise 2 gole imza atarak, Beşiktaş'ın liderlik koltuğunda kalmasını sağladı. Sergen Yalçın, takımı adına toplam 9 gol atarken, bu sezon Siyah-Beyazlılar'ın en golcü futbolcusu oldu. İlhan, Ahmet Dursun ve Pancu 7'şer golle Sergen'i izlediler. (Spor Servisi)