Mansız'dan Tayfun'a jest

56. dakikada elinde savaş aleyhtarı bir pankartla sahaya atlayan Sedat Dilekçi isimli bir protestocu, oyun alanını boydan boya geçti. Güvenlik güçleri, açık öğretim fakültesi öğrencisi 21 yaşındaki göstericiyi gözaltına alırken, protestocuya destek veren tribünler 'savaşa hayır' sloganları attılar.

  • 56. dakikada elinde savaş aleyhtarı bir pankartla sahaya atlayan Sedat Dilekçi isimli bir protestocu, oyun alanını boydan boya geçti. Güvenlik güçleri, açık öğretim fakültesi öğrencisi 21 yaşındaki göstericiyi gözaltına alırken, protestocuya destek veren tribünler 'savaşa hayır' sloganları attılar.
  • Şenol Güneş, Dünya Şampiyonası Finalleri öncesi kadrodan çıkardığı Real Sociedad'lı Tayfun'u onbirde sahaya sürerek adeta gönül aldı. Ancak Tayfun'a en büyük jesti İlhan Mansız yaptı. Dünya Kupası'nda 17 numaralı formasıyla harikalar yaratan İlhan Mansız, dünkü maçta sırtlara isim yazılmamasını fırsat bilerek 17 numaralı formayı Tayfun Korkut'a verdi.
  • Güneş, Fenerbahçe-Beşiktaş maçında olay yaratan Fatih ve İbrahim ile konuşarak aralarındaki soğuk savaşı tatlıya bağladı. İbrahim ilk kez milli takım formasını giydi. Bu arada Tümer de yeniden milli takıma döndü. Fenerbahçe'nin yeni transferi Rebrov da, Ukrayna onbirinde yer aldı.
  • Önceki gün havanın çok kötü olması, milli takımın moralini bozmuştu ve maça beklenen ilginin olmayacağı düşünülmüştü. Ancak dün yağmur yağmayınca seyirci karşılaşmaya beklenenden daha fazla ilgi gösterdi. 30 bin kişinin geldiği karşılaşmayı Başbakan Abdullah Gül de izledi. Gül tribünlerde yerini alırken, stadın tamamı 'savaşa hayır' diye haykırdı.
  • Rekor düzeyde Türk basın mensuplarının yanı sıra, Ukrayna basını da maça büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 25 Ukraynalı gazeteci ile çok sayıda İngiliz meslektaşları eşlik etti.
  • 2 Nisan'da deplasmanda karşılaşacağımız İngiltere, Ukrayna ile oynadığımız maçı mercek altına aldı. İngiltere Federasyonu Eğitim Dairesi'nden Harward, mücadeleyi şeref tribününden izledi ve sürekli not tuttu.
  • İspanya Ligi La Liga'da tarihin en kötü dönemini geçiren Barcelona milli kaleci Rüştü Reçber'i transfer etmek için harekete geçti. İspanyol ekibi, sezon sonunda bonservisi elinde olacak Rüştü'yü kadrosuna katmak için dünkü maça bir yönetici gönderdi.
  • Konfederasyon Kupası'nda, Paris'te çekilen kuralar sonunda Brezilya ile birlikte B Grubu'nda yer alan Türk Milli Takımı'nın diğer rakipleri Amerika Birleşik Devletleri ile Kamerun olarak belirlendi. Milli Takım, ilk maçında 19 haziranda Saint Etienne'de ABD ile karşı karşıya gelecek.