ManU çıldırdı: 700 milyon Euro

ManU çıldırdı: 700 milyon Euro
ManU çıldırdı: 700 milyon Euro
İngiliz devi Manchester United, Real Madrid'i geride bırakarak, 2016 yılının en çok gelir elde eden kulübü olmaya hazırlanıyor.

Şampiyonlar Ligi'ine 1 yıl aranın ardından geri dönen Manchester United, Adidas başta olmak üzere yeni sponsorluk anlaşmalarıyla birlikte yıllık gelirini katlamaya devam ediyor.

Geçen sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılamadığı için 52 milyon Euro 'luk gelirden mahrum olan United, bu sezon bu gelire yine sahip olacak.

Sporx.com'da yer alan hbaere göre; Adidas ile 10 yıllık forma sponsorluğu anlaşması imzalayan Manchester Kırmızı Şeytanlar, 10 yıllık anlaşmadan 750 milyon Pound (1 milyar 27 milyon Sterlin) kazanacak. İngiliz devi, bu gelirlerle birlikte yıllık kazancını inanılmaz boyutlara taşıdı.

Tahminler ışığında Manchester Manchester United, 2016 yılını 685 milyon Euro ile 700 milyon Euro arasında bir gelirin sahibi olacak. Premier Lig temsilcisi, gelecek sezon bu rakamı aştığı takdirde, 1 yılda en fazla gelir elde eden kulüp olarak rekor kıracak. İspanyol ekibi Real Madrid, 703,7 milyon Euro ile dünyanın 1 yılda en fazla gelir elde eden kulübü konumunda bulunuyor.