Marbella mesaisi başladı

Galatasaray, devre arası kamp çalışmalarının ilk etabını düzenlemek için İspanya'nın Marbella kentine geldi. Sarı-Kırmızılı takım İspanya'ya hareket etmeden önce Metin Oktay Tesisleri'nde hafif bir idman yaptı.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL/MARBELLA - Galatasaray, devre arası kamp çalışmalarının ilk etabını düzenlemek için İspanya'nın Marbella kentine geldi. Sarı-Kırmızılı takım İspanya'ya hareket etmeden önce Metin Oktay Tesisleri'nde hafif bir idman yaptı. Çalışmaya ülkesinden dönen Fabio Pinto ile Gaziantep'teki yoğun sis nedeniyle iki gündür uçağı rötar yapan Mehmet Polat katılırken, ülkesinde bulunan ve kendisinden haber alınamayan Christian gelmedi.
Mayıs sonuna kadar sözleşme bulunan ve Brezilyalı golcü için noter tespiti yapıldı. Basınla İlişkiler Sorumlusu Turgay Vardar, bu futbolcuya kampa katılması için yazı gönderdiklerini ve gerekirse kendisini FIFA'ya şikayet
edeceklerini söyledi. Marbella'ya giden 22 kişilik futbolcu kafilesi şu isimlerden oluşuyor: Mondragon, Kerem, Mehmet Bölükbaşı, Mehmet Polat, Bülent, Batista, Emre, Arif, Berkant, Suat, Hasan Şaş, Baliç, Pinto, Ayhan, Cihan, Ümit Davala, Vedat, Ergün, Hakan Ünsal, Ümit Karan ve altyapıdan İlker ile Sedat Debreli.
Simplicio imzalıyor
Yönetim prensipte anlaştığı Brezilyalı Fabio Simplicio bugün İstanbul'a gelerek sözleşmeye imza atacak ve ardından İspanya'daki kampa dahil olacak. Transfer çalışmalarını sürdüren yönetim ise, teknik direktör Fatih Terim'in ısrarla istediği Denizlisporlu Servet için görüşmelerini sürdürüyor.
Yönetim iki milyon dolar bonservis konusunda anlaşma sağlarken, kulübüyle sözleşmesi devam eden Servet'in sezon sonunda transfer edilmesi planlanıyor. Insua ve Silviera'nın transferi yüksek bonservis nedeniyle çıkmaza girerken, yönetim rotayı Macar Gera'ya çevirdi. Feyenoord'ta forma giyen van Hoijdonk'tan ise yanıt bekleniyor.
İtalya'ya geri döneceği iddiaları ortaya atılan Ümit Davala ise, "Şu an takımımla sözleşmem devam ediyor. Şimdilik hiçbir yere gitmiyorum" diye konuştu.