Marca'ya göre ikinci grup

Portekiz'de düzenlenecek olan Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine katılacak ülkelerin kura çekiminde, Türkiye ve İspanya, baraj karşılaşmalarını geçerlerse İngiltere ve İtalya ile birlikte ikinci seri başlarının bulunduğu grupta yer alacaklar.

MADRID - Portekiz'de düzenlenecek olan Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine katılacak ülkelerin kura çekiminde, Türkiye ve İspanya, baraj karşılaşmalarını geçerlerse İngiltere ve İtalya ile birlikte ikinci seri başlarının bulunduğu grupta yer alacaklar. 2002 Dünya Kupası sıralaması ve 2004 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme maçlarına göre belirlenen kura çekimlerinde, ev sahibi Portekiz'in yanında Fransa, İsveç ve Çek Cumhuriyeti, oluşacak dört grubun seri başı ülke takımları olarak birinci gruba konulacak.
İspanyol Marca Gazetesi'nin verdiği çizelgeye göre Türkiye'nin eşleşeceği olası rakipler arasında Fransa, Almanya, Danimarka ve Çek Cumhuriyeti olabilecek. Finallerin kura çekimleri 30 Kasım Pazar günü Portekiz'in başkenti Lizbon'da gerçekleştirilecek. (Spor Servisi)