Marcelinho Almanya'ya dönüyor mu?

Bu sezon ligde ummuduğu bulamayan ve tarihinin en kötü sonuçlarına imza atan Trabzonspor'un dertleri bitmiyor. Alman gazeteleri, takımın Brezilyalı yıldızı Marcelinho'nun yeniden Bundesliga'ya döneceğini yazdı. Berlin'de yayımlanan B.Z ve Berliner Kurier gazeteleri

BERLİN/ANTALYA - Bu sezon ligde ummuduğu bulamayan ve tarihinin en kötü sonuçlarına imza atan Trabzonspor'un dertleri bitmiyor. Alman gazeteleri, takımın Brezilyalı yıldızı Marcelinho'nun yeniden Bundesliga'ya döneceğini yazdı. Berlin'de yayımlanan B.Z ve Berliner Kurier gazeteleri, daha önce Hertha Berlin'de oynayan Marcelinho'nun bu kez Wolfsburg takımına geleceğini, ancak Berlin'de oturacağını belirttiler. Gazete haberlerinde, Marcelinho'nun tren ile yaklaşık bir saat içinde Berlin'den Wolfsburg'a gidebileceği ve Wolfsburg'a transfer olması durumunda bu sezon kış tatilinden sonra ilk maçını 27 Ocak'ta eski takımı Hertha'ya karşı oynayacağı belirtildi. Takımın teknik direktörü Klaus Augenthaler ise, "Avrupa'da yoğun şekilde oyuncu aradık. Bizim forvetimizi canlandıracak ve Bundesliga'yı tanıyan bir oyuncuya ihtiyacımız var. Marcelinho gibi bir oyuncuyla daha esnek oluruz. Zamanında Bundesliga'nın en iyi oyuncularından biriydi. Hafta ortasına kadar bir karar alınmasını bekliyorum" dedi. Bu gelişmeler üzerine bir açıklama yapan Trabzon-
spor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Marcelinho için kulübe resmi bir teklif gelmediğini, böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.
Eller kalmak istemiyor
Öte yandan Bordo-Mavililer, ikinci yarı hazırlıklarına dün yaptığı idmanla devam etti. Sabah uyanamayan Musampa, antrenmana yaklaşık 10 dakika geç katıldı. Trabzonspor, ikinci hazırlık maçında bugün, Almanya'nın ikinci lig takımlarından Karlsruhe'yle oynayacak.
Bu arada dün Antalya'ya gelerek kampa katılan Brezilyalı Eller, Bordo-Mavili takımda kalmak istemediğini söyledi. Kiralık olarak gittiği International takımından 1 Ocak'ta sözleşmesi dolduğu için Trabzon'a dönmek zorunda kalan Eller, Karadeniz ekibinde şanssız bir kısa dönem geçirdiğini ancak Brezilya'da mutlu olduğunu dile getirdi. Brezilyalı defans oyuncusu "International'da çok başarılı oldum. Burada kalmak istemiyorum. Yöneticilerle görüşeceğim ve Brezilya ya da başka takımlardan gelen teklifleri değerlendireceğim. Ama kesin olarak Trabzonspor'da kalmak istemiyorum. Yöneticilerden anlayış bekliyorum" dedi. (aa/dha)