Maria Şarapova her yönüyle parıldıyor

Tenis sezonunun son 'Grand Slam'i ABD Açık'a ikinci gün maçlarıyla devam edildi. 16 kortta oynanan toplam 19.6 milyon dolar ödüllü turnuvada ikinci gün de sürpriz yaşanmazken favoriler rakiplerini eleyerek bir üst tura çıktılar.

NEW YORK - Tenis sezonunun son 'Grand Slam'i ABD Açık'a ikinci gün maçlarıyla devam edildi. 16 kortta oynanan toplam 19.6 milyon dolar ödüllü turnuvada ikinci gün de sürpriz yaşanmazken favoriler rakiplerini eleyerek bir üst tura çıktılar. Tek bayanlarda geçen yılın ABD Açık şampiyonu, 2 numaralı seri başı Maria Şarapova, 51 dakika süren mücadelede rakibi İtalyan Roberta Vinci'ye büyük üstünlük kurarak 6-0 ve 6-1'lik setlerle tur atlayan taraf oldu. Rus raket, giydiği kristal işlemeli kırmızı kıyafetiyle yine dikkatleri üzerine çekti.
Tek erkeklerde ise bu sezon hem Fransa Açık'ta hem de Wimbledon'da yarı final oynamayı başaran turnuvanın 3 numaralı seribaşı Sırp Novak Djokovic, ilk turda karşılaştığı Hollandalı rakibi Robin Haase'yi 6-2, 6-1 ve 6-3'lük setlerle 3-0 yenerek ikinci tura yükseldi. Erkeklerde Avustralyalı Lleyton Hewitt ve ev sahibi ülkeden Andy Roddick de ikinci tura yükselirken, tek bayanlarda 4 numaralı seri başı Rus Svetlana Kuznetsova ve İsviçreli raketler Patty Schnyder ile Martina Hingis de bir üst tura adını yazdırıp sürprize mahal vermeyen diğer sporculardı. (Spor Servisi)