Maria Şarapova'dan 'sancılı' açılış

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2007 tenis turnuvasında ünlü tenisçi Maria Şarapova ilk maçına çıktı ve zorlansa da 6-4, 7-6'lık setlerle galip gelerek adını çeyrek finale yazdırdı.

İSTANBUL - Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2007 tenis turnuvasında ünlü tenisçi Maria Şarapova ilk maçına çıktı ve zorlansa da 6-4, 7-6'lık setlerle galip gelerek adını çeyrek finale yazdırdı. İlk turunu maç yapmadan geçtiği turnuvanın ikinci turunda Bulgar rakibi Tsvetana Pironkova karşısında ilk sette 3-1 yenik duruma düşen Rus tenisçi, arka arkaya dört oyun alarak 5-3 öne geçti. 1 saat 5 dakika süren ilk seti turnuvanın 1 numaralı seri başı 6-4 kazandı.
İkinci sette de kolay kolay güçlü rakibine teslim olmayan Bulgar raket, 5-4 öne geçtiği seti koparamadı ve oyun 'tie-break'e kaldı. Burada rakibine 7-1 gibi açık bir üstünlük kuran Maria Şarapova, seti 7-6 kazanarak korttan galip ayrılan taraf oldu.


Büyütmek için tıklayınız

Karşılaşmadan sonra kortun ortasına gelen Şarapova, kendisini alkışlayan seyircileri selamladı. Ünlü tenisçi, kortun kenarında hayranlarına da imza dağıttı. Tekstilkent Arena'daki mücadeleyi yaklaşık 1000 tenissever izledi.
İpek Şenoğlu'ndan veda
Maçtan sonra bir basın toplantısı düzenleyen Maria Şarapova, sakatlığından dolayı 7-8 hafta sonra ilk kez maça çıktığını vurgulayarak, "Omzumdaki sakatlık servisimi ve volemi etkilediği için biraz zorlandım. Rakibim de topa iyi vuran bir sporcuydu. Yine de oyunumdan ve 7-8 hafta sonra bir galibiyet aldığım için mutluyum" dedi. Dün korta çıkan ünlü isimlerden 3 numaralı seribaşı Venus Williams, Beyaz Rus rakibi Tatiana Poutchek'i 6-1 ve 6-2'lik setlerle yenerek ikinci tura çıktı. Amerikalı raket, bir sonraki aşamada Fransız Aravene Rezai ile kozlarını paylaşacak. İsviçreli Patty Schnyder da Tayvanlı rakibi Yung-Jan Chan'ı rahat bir oyundan sonra 6-1'lik iki setle geçti.
Daha önce İstanbul Cup'ta seyircisi önünde hiç tur atlayamayan İpek Şenoğlu, dün de ilk tur maçında ABD'li Vania King'e 6-3, 7-5'lik setlerle yenildi ve bu şanssızlığını sürdürdü. Turnuvada bugün, 2 numaralı seribaşı Elena Dementieva, ikinci turda Hırvat Jelena Kostaniç Tosiç ile karşı karşıya gelecek. (Spor Servisi)