Maria Sharapova 11'inci kez 'en çok kazanan kadın sporcu'

Maria Sharapova 11'inci kez 'en çok kazanan kadın sporcu'
Maria Sharapova 11'inci kez 'en çok kazanan kadın sporcu'
Kortların Rus efsanesi yine zirveyi kimseye bırakmadı... Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova, Forbes dergisinin hazırladığı 'Yılın En Çok Kazanan Kadın Sporcuları' sıralamasında 11'inci kez ilk sıraya yerleşti. 28 yaşındaki raket, 29.7 milyon dolar kazanç elde etti.

RADİKAL-  Kadın tenisinin bir numarası gelirde de rakipsiz… Rus tenisçi Maria Sharapova, dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes’un hazırladığı 'Yılın En Çok Kazanan Kadın Sporcuları' listesinde 11’inci kez üst üste birinci oldu.

28 yaşında olan Rus sporcu, Haziran 2014 ve Haziran 2015 döneminde toplam 29.7 milyon dolar kazanç elde etti. Sharapova’nın ‘dudak uçuklatan’ gelirinin içinde turnuvalardan elde ettiği para ödüllerinin yanı sıra sponsorluk ve reklam gelirleri de yer alıyor. Sharapova’nın ‘Sugarpova’ adlı bir şekerleme şirketi de bulunuyor.

İLK 10 SIRANIN 3’ÜNDE TENİSÇİLER

Forbes’un listesinde Sharapova’nın ardından ikinci olan isim ise 24.6 milyon dolar kazançla ABD ’li tenisçi Serena Williams oldu.

Danimarkalı tenisçi Caroline Wozniacki ise 14.6 milyon dolar gelirle listenin üçüncü sırasında yer aldı. Öte yandan listenin ilk 10 sırasının 7'sinde tenisçilerin olması dikkat çekti.