Mario Jardel siyasete atıldı!

Mario Jardel siyasete atıldı!
Mario Jardel siyasete atıldı!
Brezilya'da Ekim ayında yapılan seçimlerde milletvekili seçilen Galatasaraylı eski golcü Mario Jardel, seçim sonrası hukuk eğitimi almaya başladığı açıkladı.

Ekim'de yapılan genel seçimde 41 bin 227 oy olarak Sosyal Demokrat Parti 'den temsilciler meslicine giren Mario Jardel, siyasetle ilgilenen insanların hukuk eğitimi almalarının önemli bir gereksinim olduğuna dikkati çekti.

Brezilya'nın ünlü spor sitesi Globo-esporte'ye konuşan eski futbolcu, futbolculuktan siyasete geçmesi sonrasında özellikle sosyal medyadan büyük eleştiriler aldığını ancak ülkesi için çalışma isteğinin bu eleştirileri olumlu görmesi için yeterli olduğunu söyledi.

Sporx.com'da yer alan habere göre; Jardel'in yaptığı açıklamalardan satırbaşları şöyle:

Siyasete atıldın ancak Gremio taraftarıyla aranda hep bir bağ olmuştur. Şu anda aranız nasıl?
-"Gremio taraftarıyla her zaman iyi ilişkim olmuştur. Bu takım içerisinde önemli bir hikayem vardı. Burada her zaman iyi karşılandım. Buradaki huzuru hayatım boyunca unutamam."

Sahada olduğun günleri özlüyor musun?
-İzlediğim her maçta sahada olabilseydim bu muhteşem olurdu. Maçta güzel bir çalım ya da iyi bir orta gördüğümde sahada olmak istiyorum. Ama zaman geçiyor, yaşımız da ilerliyor. Hayat devam ediyor. Özlediklerimden ziyade şimdiki yaşantımı önemsiyorum.

Politikaya girince Jardel'de neler değişti?
- Ben aynı Jardel'im. Yalnızca konulara daha fazla eğilim gösteriyorum. Daha sessiz ama daha yakından. Seçim sonrası bir basın toplantısı düzenlemeyi düşünüyorum. Aslında hayatımda pek bir şey değişmedi. Futbolcuyken de yüksek ücret alıyordum. Şimdi de öyle. Bu doğal şeyler çünkü göz önündesiniz. Aam umarım halkımıza iyi izlenimler bırakırım. Bunun için her gün dua ediyorum.

Spor ve siyaseti birlikte mi yürüteceksiniz? -Bu seçim kampanyamızda da anlatılmıştı. Ben eğitim, spor ve sağlık alanlarında ülkeme faydalı olmak istiyorum. Özellikle eğitim konusunda yapılması gerekenler var. Bu çok önemli bir konu. Büyük eksiklerimiz var. Brezilya insanı daha iyi şartlarda eğitim görmeyi hakı ediyor."