Markalar Bernabeu Stadı için yarışıyor

Markalar Bernabeu Stadı için yarışıyor
Markalar Bernabeu Stadı için yarışıyor
Santiago Bernabue Stadı'nın yeniden tadilatı için sponsorluk arayışlarını ve görüşmelerini sürdüren İspanyol ekibi R. Madrid'e son teklif dünya devi Coca Cola'dan geldi.

Gözünü futbola diken teknoloji devi Microsoft’un, İspanyol ekibiyle isim anlaşması için yaptığı görüşmelerin detayları daha önce basına sızmış ancak belirtilen rakamların doğru olmadığı iddia edilmişti. Ancak ortaya çıkan son haber Real Madrid’in konuştuğu rakamların daha üst seviyelerde olduğunu ortaya çıkardı.
İspanyol ekibine yıllık 50 milyon Euro karşılığında stadın isim haklarını almak için harekete geçen Microsoft’a, Coca Cola rakip oldu. Dünyanın en önemli içecek markalarından biri olan Coca Cola, isim hakları için Real Madrid’e 80 milyon Euro önerdi.
Bu iki teklife de henüz yanıt vermeyen Real Madrid, stadın tadilatı için gerekli olan 450 milyon Euro için bu yarıştan istediği rakamı çıkarmaya hazırlanıyor 

Rekabet yeşil sahaları aştı

Real Madrid’in bu dudak uçuklatan teklifi kabul etmesi halinde gözler bir kez daha Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi iklisine çevrilecek. Yeşil sahalarda sürekli rekabet halinde olan süper yıldızlar bu kez ıeklam sektöründe de yarışmaya devam edecek. Pepsi ile özdeşleşen Barcelona’nın yıldızı Lionel Messi, olası Coca Cola - Real Madrid işbirliğinin ardından Ronaldo ile bu kez içecek sektöründe kıyasıya bir rekabtin içine girebilir.