Marsilya Gerets'le tarihi yeniden yazdı

Erik Gerets, Marsilya'nın başına geçeli daha bir hafta bile olmadı ama 'Rekem Aslanı' şimdiden taraftarların gözdesi. L'OM, Liverpool'u deplasmanda 1-0 mağlup eden ilk Fransız takımı olmayı başarırken tecrübeli...

MARSİLYA - Erik Gerets, Marsilya'nın başına geçeli daha bir hafta bile olmadı ama 'Rekem Aslanı' şimdiden taraftarların gözdesi. L'OM, Liverpool'u deplasmanda 1-0 mağlup eden ilk Fransız takımı olmayı başarırken tecrübeli çalıştırıcı her zamanki gibi mütevazıydı. "Burada tarih yazan birileri varsa onlar futbolcularımdır" diyerek söze başlayan Gerets, böylesine bir maçta oynamak için herkesin can attığını söyledi.
Belçikalı teknik adam maçı şu sözlerle değerlendirdi: "Futbolcularım kusursuzdu. Teknik açıdan bazı hatalar yaptık ama taktik olarak mükemmeldik. Herkes bizim burada yenileceğimizi sanıyordu. O yüzden maça dört forvetle başladım ve inisiyatif alarak kazandık. Bir bardak şarapla zaferi kutlayacağız. Sonra bayrama noktayı koyacağız. Çünkü şu an her- hangi bir yere gelmiş değiliz."
Bu Belçikalı'nın Liverpool'a karşı elde ettiği ikinci zafer. Geçen sezon Gerets'in Galatasaray'ı İstanbul'da 'Kızıllar'ı 3-2 yenmişti. (Spor Servisi)