Massa, ön sırayı sevdi

Formula 1'de sezonun üçüncü yarışı olan Bahreyn Grand Prix'sine Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa en ön sırada başlayacak. Genç sürücü, dün yapılan sıralama turlarında 1 dakika 32.652 saniyelik derecesiyle en hızlı zamana imza atarak...

MANAMA - Formula 1'de sezonun üçüncü yarışı olan Bahreyn Grand Prix'sine Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa en ön sırada başlayacak. Genç sürücü, dün yapılan sıralama turlarında 1 dakika 32.652 saniyelik derecesiyle en hızlı zamana imza atarak, Formula 1'de son beş yarışında dördüncü pol pozisyonunu elde etti. Bu ayrıca Brezilyalı sürücünün kariyerindeki beşinci pol pozisyonu oldu.
McLaren Mercedes'ten Lewis Hamilton ikinci olurken, Massa'nın takım arkadaşı Kimi Raikkonen üçüncülüğü elde etti. Sakhir Pisti'nde geçen yılın birincisi Fernando Alonso ancak dördüncü cepte kendisine yer bulabildi. BMW Sauber'in iki pilotu, Nick Heidfeld ve Robert Kubica, yarışa beşinci ve altıncı sırada başlama hakkı elde etti. Formula 1 Bahreyn Grand Prix'si bugün saat 14.30'da başlayacak ve CNN Türk'ten naklen yayımlanacak. (Spor Servisi)