'Matematiksel olarak hâlâ iddiamız var'

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Marsilya'yı, taraftar desteğini kaliteleriyle birleştirip yeneceklerini söyledi. Sağlam, genç futbolcu Serdar Özkan ile birlikte düzenlediği basın toplantısında...

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Marsilya'yı, taraftar desteğini kaliteleriyle birleştirip yeneceklerini söyledi. Sağlam, genç futbolcu Serdar Özkan ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, "Her ne kadar son karşılaşma bizim için kötü geçtiyse de ligde bir üst tura çıkma iddiamız sürüyor. Marsilya karşısında alınacak 3 puanla, Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıkma umudunu son maça taşıyacağız. Matematiksel açıdan hâlâ iddiamız var. Liverpool-Porto karşılaşmasında alınacak sonuç da önemli. Amacımız kalan iki maçta da en fazla puanı almaya çalışmak" diye konuştu. Gökhan Zan, İbrahim Kaş, Diatta, Mehmet Yozgatlı ve Serdar Kurtuluş'un sakatlıklarının sürdüğünü ifade eden genç teknik adam, şunları söyledi: "Bu oyuncular maçta bizimle beraber olamayacak ama Oftaş maçında bütün oyuncularımızın iyi niyetle mücadele verdiğini gördük. Marsilya karşısında sakat arkadaşların yerine görev yapacak oyuncular, iyi oynayıp bize güzel bir galibiyet hediye edeceklerdir."
İnönü'deki randevuda taraftarların kendilerine destek vereceğine inandığını belirten Sağlam, Marsilya'nın sert futboluna ilişkin de şunları söyledi: "İlk maçtan sonra hakemin ev sahibine aşırı hoşgörüde bulunduğunu söylemiştim. İnönü'de bu hoşgörüyü bulamayacaklar. İlk maçta iki futbolcumuzu ilk yarı bitmeden kenara aldık. Rakibimiz aynı sertliği uygulamaya kalkarsa, hakemin buna izin vermeyeceğini düşünüyorum. Biz de üst seviyelerde yer alacaksak, gerekli sertliği sonuna kadar kullanmak ve bu sertliğe direnmek zorundayız."
'Gerets bizi iyi tanıyor'
Marsilya Teknik Direktörü Erik Gerets'in Türk futbolunu iyi bildiğini ifade eden Ertuğrul Sağlam, bunun rakip için avantaj olabileceğini söyledi. Fransız ekibin, antrenör değişikliğinden sonra çıkışa geçtiğini dile getiren Sağlam, "Rakibin başında çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir teknik adam var. Türk futbolunu ve Beşiktaş'ı iyi tanıyor. Onlar için avantaj olarak görülebilir ama biz her türlü atmosferde, her şartta kazanma zorunluluğumuz olduğu için rakibin avantajlarını ortadan kaldırıp, kendi lehimize çevirmeliyiz. Hiçbir şekilde mazeretimiz yok."
Serdar Özkan ise "Maç öncesi gergin değiliz, sadece heyecanını yaşıyoruz. Liverpool maçı oynanmış ve bitmiş bir karşılaşma. Hayatımız boyunca belki aklımıza gelecek ama Marsilya karşısında bizi etkilemeyecektir. Bugünkü maç dengeleri değiştirecek, takımca bütünleşip kazanacağız" dedi. (Spor Servisi)