Matias Delgado, Antalyaspor'da

Matias Delgado, Antalyaspor'da
Matias Delgado, Antalyaspor'da
Samuel Eto'o'yu kadrosuna katan Antalyaspor'da yeniden başkanlığa seçilen Gültekin Gencer, "İki tane daha transfer yapacağız, ikisi de yolda. Biri Delgado" dedi. Arjantinli futbolcu, 2006-2010 yılları arasında Beşiktaş forması giymişti.

ANTALYA - Antalyaspor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu dün yapıldı. Tek liste halinde gerçekleştirilen seçimde başkanlığını Gültekin Gencer’in üstlendiği yönetim oy çokluğuyla kabul edildi. Antalyaspor’da üç yıllığına yeniden başkanlığa seçilen Gencer’in yönetim kurulunda Mehmet Yüksel, Levent Aydın, Salman Aksal, Hasan Ali Ceylan, Hamza Balcı, Okan Alanyalı, Hakan Saatçioğlu, Emin Gülmez, Cumhur Arıcı, Mustafa Şahingöz, Ali İhsan Sav, Kamer Uğurluel, Emin Özgür Kasapoğlu, Nejdet Alacan, Ali Özgür Karagöz, Hakan Ketenci, Mustafa Vicir, İrfan Erdoğan yer aldı.   

"ETO'O TRANSFERİNİ NİYE TARTIŞIYORSUNUZ?"

Gencer, seçim sonrası yaptığı konuşmada, Samuel Eto’o transferi nedeniyle yapılan maliyet eleştirilerine tepki gösterdi. Eto’o’nun maliyeti ile Fenerbahçe ’nin Robin Van Persie transferini karşılaştıran Gencer, "Eto’o transferinden dolayı 300 bin liralık kamp maliyetimiz tamamen organizatörler tarafından karşılandı. Hala Eto’o transferini yargılıyoruz. Eto’o’nun Antalya’ya kazandırdığı vizyonu tartışmayacağız. Fenerbahçe, Robin van Persie için 25 milyon Euro verdi. Eto’o’nun parası 3 yıllık toplam 9 milyon Euro. Eto’o’nun Sampdoria’dan transferi yapılırken bonservis vermedik" diye konuştu.

2006-2010 yılları arasında Beşiktaş 'ta oynayan Arjantinli orta saha oyuncusu Delgado, siyah-beyazlı kulüpten Birleşik Arap Emirlikleri'nin Al Jazira takımına transfer oldu. 33 yaşındaki futbolcu, 2013'ten bu yana Basel forması giyiyor.

"DELGADO YOLDA"

Gencer, Yusuf Şimşek ile 1.5 milyon liradan 3 yıllık sözleşme imzaladıklarını, benzer sözleşmenin geçmişte ilk teknik direktörlüğünü Antalyaspor’da yapan Mehmet Özdilek’le de gerçekleştirildiğini söyledi.

Antalyaspor’un transfer çalışmalarını sürdürdüğüne değinen Gencer, "İki tane daha transfer var, ikisi de yolda. Biri Matías Delgado" dedi.

TÜREL: ŞAMPİYON OLMASAYDIK ANTALYASPOR KAPANACAKTI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel (ön sırada soldan üçüncü) ise, "Eğer bu sene şampiyon olmasaydık muhtemelen Antalyaspor kapanacaktı. Benim adıma sevinç kaynağı, şampiyonluktan öte Süper Lig’deki Antalyaspor’un önemli bir gelir sahip olmasıdır. Eto’o transferini küçümsediğimden değil ama vergi taksitlerinin ödenmesi Eto’o’nun transferinden daha önemlidir. Eylül ayında ilk maçı yeni yapılan statta oynamanın heyecanı içerisindeyiz. Stadın Büyükşehir’e devredilmesinin ardından işletme maliyetlerini karşılayacak bölümünün belediyede kalması şeklinde Antalyaspor’a devrediyoruz" diye konuştu.

"HEM BONSERVİS HEM İMZA PARASI OLUR MU?"

Seçimin ardından Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz, yaşanan gelişmelerden dolayı konuşma yapma gereksinimi hissettiğini ve belki de son kez konuşma yaptığını dile getirdi. Geçmiş dönemde yapılan altyapı ve profesyonel futbol takımındaki oyuncu transferlerini eleştiren Yılmaz, Başkan Gencer’e, Eto’o ve menajerinin üç yıllık 10 milyon Euro maliyetinin sponsorları tarafından karşılanacağı yönünde açıklamalarını hatırlattı.

Kamerunlu golcüye ödenen ücreti eleştiren Yılmaz, "Osmanlı’da bir tane fetret devri yaşandı, Antalyaspor’da ikinci yaşanıyor. Tüm transferler Yusuf Şimşek’in de menajeri olan malum kişi tarafından organize edildiği, gelen oyuncularda hep aynı menajerin adının geçtiği, para yerine sözleşme süresini kapsayan senetler veriliyor. Diarra’nın menajeri 1.5 aydır kulüpte dolaşıyor. Bu kişiye Fornezzi’nin de menajerlik izni verildiği doğru mu? Kvesiç isimli oyuncuya 115 bin Euro bonservis ödemişiz. 200 bin Euro da imza parası ödemişiz. Bonservis parası ödenen futbolcuyla imza parası ödendiğini duydunuz mu? Demek ki bir ilke imza atmışız" diye konuştu.

Divan Başkanı Hasan Subaşı, Yılmaz’ı konuşmasını özetlemesi yönünde uyarıda bulundu. Hasan Subaşı’nın mali konuları basın açıklaması ya da iddialarını savcılığa suç duyurusunda bulunarak kamuoyuna paylaşabileceğini belirtmesi üzerine Yılmaz, istendiği takdirde konuşmasını bitirebileceğini söyledi. Kısa süreli gerginliğin ardından Yılmaz konuşmalarına devam etti. Antalyaspor Vakfı’nın seçimlerinin gecikmesinin speküle edildiğini aktaran Yılmaz, Antalyaspor sevdalısı olarak her zaman takımın yanında olacağını vurguladı. Tolga YILDIRIM (DHA)