Mauresmo'dan yağmura veda

Londra'nın yağışlı havası son yılların en keyifsiz Wimbledon'larından birinin yaşanmasına neden oluyor. Turnuvanın başında beri etkili olan fırtına ve yağmur dün tam yedi araya neden oldu.

WIMBLEDON - Londra'nın yağışlı havası son yılların en keyifsiz Wimbledon'larından birinin yaşanmasına neden oluyor. Turnuvanın başında beri etkili olan fırtına ve yağmur dün tam yedi araya neden oldu. Dünün en büyük sürprizi hiç şüphesiz son şampiyon Amelie Mauresmo'nun dördüncü turda çim korta veda etmesiydi.
Fransız yıldız, Çek Nicole Vaidisova karşısında ilk seti 7-6 almasına karşın sonraki setleri 6-4 ve 6-1 kaybedince çeyrek final şansını kaçırdı. 18 yaşındaki rakibiyle oynadığı son iki maçı da kaybeden Mauresmo, 2001'den bu yana Wimbledon'da en kötü çeyrek final görmüştü.
Günün bir diğer sürprizi ise Jelena Jankoviç'in elenmesiydi. Sırp raket, 6-3, 5-7, 3-6'lık setlerle Marion Bartoli'ye yenildi. Svetlana Kuznetsova ise Tamira Paszek karşısında 6-3, 6-2'lik setlerle zorlanmadan turladı. Günün en çok merak edilen maçı, Venus Williams-Maria Şarapova kapışması ise daha ilk oyunda ertelendi.
Erkeklerde Lleyton Hewitt, Guillermo Canas'ı 6-4, 3-6, 6-3, 6-4'lük setlerle geçti. Nikolay Davidenko da Gael Monfils'i set vermeden (6-3, 7-5, 6-3) geçti. Günün tek dördüncü tur maçında Juan Carlos Ferrero, Janko Tipsarevic'i üç setin ardından (7-5, 6-3, 7-6) mağlup etti ve Roger Federer'in rakibi oldu. (Spor Servisi)