Mayıs ayında yarışa müsait değiliz!

Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, Formula 1 takviminde gelecek yılki Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinin mayısa alınmasının hata olacağını söyledi.

İSTANBUL - Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, Formula 1 takviminde gelecek yılki Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinin mayısa alınmasının hata olacağını söyledi. Bayındır, 2008 yılı yarış takviminde değişiklik yapılarak organizasyonun 9-11 Mayıs tarihlerinde düzenleneceğini hatırlatarak, "Bu yanlış bir tarihtir, çünkü İstanbul'da otellerin en dolu olduğu aylar, nisan-mayıs ile eylül-ekim aylarıdır. Mayıs ayında yapılacak yarış, hem Formula 1 için gelen yaklaşık 150 bin kişinin yer bulmasında sorun yaratacak hem de ağustos ayında otellerimizin boş kalmasına neden olacaktır" dedi.
F1 pilotları ünlülerle futbol oynayacak
Bu yılki Türkiye GP öncesi, Formula 1 pilotları, Türkiye'deki ünlülerle 22 Ağustos'ta futbol maçı yapacak. Ali Sami Yen Stadı'ndaki maçta kimlerin yer alacağı önümüzdeki günlerde belli olacak. Organizasyonun biletleri 6 Ağustos'tan itibaren satışa sunulacak. (Spor Servisi)