Mayweather: Pacquiao bir korkak

Mayweather: Pacquiao bir korkak
Mayweather: Pacquiao bir korkak
ABD'li boksör Floyd Mayweather, 'asrın müsabakası'nda mağlup ettiği Filipinli Manny Pacquiao ile yeniden karşılaşmak istemediğini söyledi.

İSTANBUL - ABD basınına açıklamada bulunan Floyd Mayweather, Manny Pacquiao ile sakatlığını atlattıktan sonra yeniden karşılaşabileceği yönündeki fikrini değiştirdiğini belirterek, "Kaybettiyseniz, kaybettiğinizi kabul etmek zorundasınızdır. Pacquiao bir korkak ve yenilgiyi hazmedemiyor, onunla yeniden karşılaşmak istemiyorum" ifadelerini kullandı.

Pacquiao'nun yenilgiyi omzundaki sakatlığına bağlamasını kabul edemeyeceğini aktaran 38 yaşındaki boksör, "Maç boyunca hızlıydı, sol ve sağ elini hızlı kullandı. Tüm bu olanların ardından ona karşı saygımı kaybettim" değerlendirmesinde bulundu.

Las Vegas'ta 3 Mayıs'ta yapılan tarihin en yüksek ödüllü boks karşılaşmasında Mayweather, Pacquiao'yu 12 raunt sonunda puanla yenerek namağlup unvanını (48-0) sürdürmüştü. Para ödülü 300 milyon Dolar'ı bulan mücadele öncesi sakatlığını gizlediği öne sürülen Pacquiao'nun para veya müsabakalardan men cezası alabileceği iddia edilmişti. (AA)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İstanbul

  ,

  Para

  ,

  İddia

  ,

  maç

  ,

  Karşı