McLaren Mercedes: Bu ceza bizi etkilemez

"Bizim için en önemli şey bugün motor yarışlarına devam ediyor olmamız". Bu sözlerin sahibi McLaren Mercedes ekibinin patronu Ron Dennis, FIA'nın 100 milyon dolarlık rekor cezasına rağmen umutlu.

SPA-FRANCORCHAMPS - "Bizim için en önemli şey bugün motor yarışlarına devam ediyor olmamız". Bu sözlerin sahibi McLaren Mercedes ekibinin patronu Ron Dennis, FIA'nın 100 milyon dolarlık rekor cezasına rağmen umutlu. Dennis, takımın borcunun olmadığını ve casusluk gerekçesiyle verilen cezanın kendilerini etkilemeyeceğini savundu. Şampiyonadan ihraç edilmesiyle birlikte 68.9 milyon dolarlık şampiyonluk ödülünden mahrum olan Dennis, "Bu sporda herkesin Ferrarili olduğunu zaten biliyorduk" dedi.
McLaren'in sponsorları arasında Vodafone, İspanyol bankası Santander bulunuyor. Takımın yüzde 40'ı DaimlerChrysler Mercedes'e ait. Ocak ayında da Bahreynli Mumtalakat Holding yüzde 30'luk hisse almıştı. Takımın siyahi pilotu 22 yaşındaki Hamilton da sponsorları çeken bir isim. FIA'nın McLaren'in aleyhinde verdiği kararda sponsorlarla ilgili net bir ifade bulunmuyor.
Hamilton ve Alonso artık tek başlarına
Markalar klasmanından atılan McLaren, pilotları Lewis Hamilton ve Fernando Alonso'nun Belçika Grand Prix'sinden etkileyici bir sonuçla dönmesini bekliyor. Geçen yıl tadilat nedeniyle yarışların yapılmadığı Spa-Francorchamps'te dün antrenman turları yapıldı. Casusluk skandalında etkin rolleri olmadığı için pilotlar şampiyonasından atılmayan Hamilton ve Alonso 'idman'larda hızlıydı. Belçika'daki sıralama turları bugün saat 14.00'te CNN Türk'ten takip edilebilir. (Spor Servisi)