Mecburen Fulya'ya

Slavia Prag takımıyla yapacağı rövanş maçının hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş, dün salonda idman yaptı. İstanbul'daki kar yağışı nedeniyle Fulya'daki Ahmet Fetgeri Spor Salonu'nda gerçekleştirilen idmanda Siyah-Beyazlılar, Lucescu yönetiminde çalıştı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Slavia Prag takımıyla yapacağı rövanş maçının hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş, dün salonda idman yaptı. İstanbul'daki kar yağışı nedeniyle Fulya'daki Ahmet Fetgeri Spor Salonu'nda gerçekleştirilen idmanda Siyah-Beyazlılar, Lucescu yönetiminde çalıştı. Önce salonda kondisyon ve pas çalışması yapan Siyah-Beyazlılar, daha sonra dört gruba ayrılıp basketbol maçı oynadı. Maçlarda Cordoba ve İlhan Mansız, attıkları basketler ve ortaya koydukları performansla, adeta basketbolculara taş çıkardı. Bu arada kötü hava koşulları nedeniyle Cordoba, Zago ve Ronaldo idmana 10 dakika, Ahmet Dursun ise yarım saat geç katılmak zorunda kaldı.
Bir pozisyon sırasında İlhan, elini keserken, Zafer ise belinden sakatlandı. Antrenmana, sakatlıkları bulunan Ahmet Yıldırım ile Tümer katılmadı. Ümraniye Tesisleri'ndeki sahalarda kar kalınlığının 27 santimetreye ulaştığı bildirildi. Beşiktaş, öğleden sonra da Ümraniye Tesisleri'nde kardan temizlenen koşu parkurunda kondisyon çalışması yaptı.
Prag yolculuğu sırasında birbirleriyle tartışan asbaşkan Kıvanç Oktay ile genel sekreter İsmail Ünal, ortak bir açıklama yaptı. Oktay ve Ünal, aralarında bir tartışmanının geçtiğinin doğru olduğunu ifade ederek, "Beşiktaş'ın menfaatleriyle ilgili olarak, yönetim kurulu üyeleri arasında bu tür fikir ayrılıklarının olması doğaldır. Futbol takımımız zor bir döneme girdi. Bugünlerde tüm yönetim kurulu her türlü fedakarlıkla bir bütün halinde çalışmalarını sürdürmektedir" dediler.