Mecnur Başkan ağızını bozdu!

Mecnur Başkan ağızını bozdu!
Mecnur Başkan ağızını bozdu!

Sivasspor Başkanı'nın başını derde sokan dört işareti!

Silivri'de görülen şike davasında mahkeme başkanı, Tayfur Havutçu'yu Braga galibiyeti nedeniyle kutladı. Sivasspor Başkanı Mecnur Okyatmaz "Biz maç satacak kadar o.... çocuğu muyuz" diyerek tepkisini dile getirdi

İSTANBUL - Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 23'ü tutuklu 93 sanık açılan davanın 3. duruşması görülmeye başladı.

Duruşmaya aralarında Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Bülent Uygun ve Olgun Peker'in bulunduğu 22 tutuklu sanık katıldı. Tutuklu sanık menajer Bülent İbrahim İşcen'in ise hastanede tedavi gördüğü için duruşmaya katılamadığı belirtildi. Tutuksuz sanıklardan ise eski futbolcu Ümit Karan ve Beşiktaş Sportif Direktörü Tayfur Havutçu'nun da aralarında bulunduğu 6 tutuksuz sanık ise duruşmada yerini aldı.

BAŞKAN'DAN HAVUTÇU'YA TEBRİK

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci tutuklu sanıkların bulunduğu bölümde bazı sanıkların geri taraflarda oturmasına karşın, "Ön taraflara gelin de yüzünüzü görelim" dedi. Bunun üzerine arka tarafta oturan tutuklu sanıklar ön taraflara oturdu. Başkan Ekinci, Beşiktaş'ın önceki gün UEFA Avrupa Ligi' maçında Braga'yı 2-0 kazandığı maçı kastederek, "Tayfur'u tebrik ediyorum. Beşiktaş'ın galibiyeti nedeniyle" dedi.

OTYAKMAZ'DAN İLGİNÇ TEPKİ

Bu arada duruşma öncesinde tutuklu sanık Aziz Yıldırım'ın avukatlarıyla bir süre sohbet ettiği gözlendi. Tutuklu sanık Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ise basın mensuplarının olduğu bölüme gelerek 4-3 Fenerbahçe'nin galibiyetiyle sonuçlanan Sivasspor maçı maçı sırasında şeref tribününden stada doğru eliyle yaptığı 4 işaretinin yanlış anlaşıldığını dile getirerek konuya ilişkin yazılanlara tepki gösterdi. Otyakmaz, "Emniyette o hareketi bana sordular her neyse polis sorar ama Savcı sormaz dedim. Savcılıktada aynı soru sorulunca iyice sinirlendim. Herneyse hakim sormaz dedim ama hakim de aynı soruyu sordu, o yetmiyormuş gibi birde cezaevine girdiğimde gardiyanın ilk sorusu da 'abi o işaret ne anlama geliyor' oldu" dedi.

Eliyle yaptığı 4 işaretinin yanlış anlaşıldığını ifade eden Otyakmaz, "Biz şike yapmak için maçtan önce konuşup anlaşmadık ama şeref tribününde 2 dakikada anlaştık da ve ben 4 işareti yaptım öyle mi? Biz maç satacak kadar o.... çocuğu muyuz" tepkisini dile getirdi. (dha)