Meğer kastedilen Figo, Mehmet'miş

Fenerbahçe'nin Roberto Carlos'u transfer etmesinin ardından spor basınında çıkan 'Galatasaray da Figo'nun peşinde' haberlerinin boş olmadığı (!) anlaşıldı.

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin Roberto Carlos'u transfer etmesinin ardından spor basınında çıkan 'Galatasaray da Figo'nun peşinde' haberlerinin boş olmadığı (!) anlaşıldı. Diyarbakırspor'un altyapısında top koşturan ve arkadaşları arasında 'Figo Mehmet' olarak anılan 15 yaşındaki genç yetenek Mehmet Kaya, davet edildiği Galatasaray tarafından denemeye alındı.
Mehmet Kaya, yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın altyapısında kendini gösterme fırsatı yakaladığını belirterek, heyecanını şöyle anlattı: "Bölge Milli Takım kampından sonra Galatasaray, beni denemek üzere davet etti. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde çok güzel günler geçirdim. Hocalar beni beğendiler. Ancak gördükleri bazı eksiklerimi gidermem için bana zaman tanıdılar. Bundan sonra Bölge Milli Takım kamplarında da beni izlemeye alacaklarını söyleyerek eksiklerimi gidermemi istediler. Şu anda benden istenenleri yapabilmek için çalışıyorum" dedi. (Spor Servisi)