Mehmet Ali Aydınlar: Aziz Yıldırım defalarca Fethullah Gülen'i aradı

Mehmet Ali Aydınlar: Aziz Yıldırım defalarca Fethullah Gülen'i aradı
Mehmet Ali Aydınlar: Aziz Yıldırım defalarca Fethullah Gülen'i aradı
Fenerbahçe'nin 3 Kasım'da yapılacak Seçimli Genel Kurulu öncesi başkan adayları arasındaki 'demeç savaşları' kızıştı. Aydınlar'ın, "Aziz Yıldırım'ın Fethullah Gülen'i defalarca aradığı" iddiası dikkati çekti.

Radikal.com.tr - Şike soruşturması başladığı günden beri “Fethullah Gülen Cemaati'nin Fenerbahçe 'yi karıştırmak ve ele geçirmek istediği” iddiaları ortaya atılmış, bundan dolayı bazı Fenerbahçeli taraftarların cemaate tepkisi olmuştu. Ancak Mehmet Ali Aydınlar'ın ortaya attığı, bu iddianın tam tersi yönündeki bir iddia Fenerbahçe kamuoyunda yankı uyandıracak gibi görünüyor.Fenerbahçe'nin başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar'ın kendi ofisinde yaklaşık 150 kişiye yaptığı konuşmanın detayları ortaya çıktı. Beyaz TV'de yayın yapan Derin Futbol'da ‘satırbaşları’ okunan açıklamada Aydınlar, Aziz Yıldırım'a sert eleştiriler getirdi.

İşte Aydınlar'ın o sözleri:

'AZİZ YILDIRIM FETHULLAH GÜLEN'İ DEFALARCA ARADI'

"Kulübün tüm çalışanlarını ve FB TV'ti kendi kampanyasında kullanıyor. Mükemmel bir yönetim kadrosuyla geliyorum. Hepsi de işlerinde başarılı olmuş, TÜSİAD üyesi işadamlarıdı. Hiçbiri, hiçbir grubun mensubu değil. İstediği kanalda ve ortamda düelloya hazırım. Hodri meydan! Cevabını vermeyeceğim hiçbir şey yok. Hep bir iftira ve karalama kampanyası. Artık yeter! Uyanın arkadaşlar. Cemaat diyenler Aziz Yıldırım'ın Fetullah Gülen'i defalarca arayıp sonunda da görüştüğünü neden söylemiyor? Son teşekkürde kimlerin isimleri var? İyi bakın bakalım."

'ALEX'E İTİBARINI GERİ VERECEĞİZ'

"Sandığa hakim olacağı her yerde olacağız seçimi de kazanacağız Alex'e iade-i itibar vereceğiz. O kupa o gün orada ise benim TFF Başkanı olduğum içindir. Biz beton yapmayacağız. Fenerbahçe için deniz tükenmiştir. Rakam vermemiz Fenerbahçeliliğe yakışmaz. Ne gerekiyorsa onu yapacağız."

'FENERBAHÇE REAL VE BARÇA GİBİ OLACAK'

"Fenerbahçe dünyanın en iyi 5 takımından biri olacaktır. Real'den Barça'dan farkı olmayacak. Aziz Bey bir kitapçık yapmış. İftira kampanyası yapıyorlar. Onun seviyesine inmeyeceğim. Aziz Yıldırım bana 3 sefer başkanlık teklif etti. Şimdi hain oldum."

Aziz Yıldırım'dan olay sözler