Mehmet Ali Aydınlar geri dönüyor

Mehmet Ali Aydınlar geri dönüyor
Mehmet Ali Aydınlar geri dönüyor
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı sonrası Fenerbahçe başkanlığına aday olan Mehmet Ali Aydınlar, spor camiasına geri dönüş hazırlığında.

Daha önce Acıbadem Hastaneleri ile Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı'na sponsorluk yapan ve sarı-lacivertli camiaya Dünya Kulüpler Şampiyonası Şampiyonluğu, Şampiyonlar Ligi ikinciliği ve Şampiyonlar Ligi üçüncülüğü yaşatan Mehmet Ali Aydınlar'ın, Acıbadem Üniversitesi adıyla bayan voleybol ve erkek basketbol takımları kuracağı öğrenildi.

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre; Acıbadem Üniversitesi Yönetim Kurulu'nun aklında 2 proje var. İlk ihtimal, sıfırdan bölgesel liglere katılacak bir takım kurulması. Ama bu durumda 1. Lig'e çıkmak için minimum 3 sene gerekeceği için bu olasılık zayıf gözüküyor.

Şu an için ağır basan proje, tıpkı Doğuş Grubu'nun 2. Lig'deki Darüşşafaka'yı satın alarak yaptığı gibi 1. lig veya 2. ligden bir takım satın almak. Mehmet Ali Aydınlar'ın, Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı'na yaptığı yatırımları ve iddialı kişiliğini göz önüne alacak olursak bu ihtimal daha yüksek gibi duruyor.

Bu 2 projeden biri yakın zamanda hayata geçecek ve Aydınlar 2 şubeye de iddialı kadrolar kurarak şampiyonluk yarışında olacak.

Ayrıca sezon sonunda voleybol liglerine olan sponsorluk anlaşmasının son bulmasıyla Acıbadem'in bu anlaşmayı uzatmayacağı da öğrenildi.