Mehmet Ali Aydınlar'dan Mustafa'ya jest

Mehmet Ali Aydınlar'dan Mustafa'ya jest
Mehmet Ali Aydınlar'dan Mustafa'ya jest
Beşiktaş'ın sponsoru Acıbadem'in yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Mustafa Pektemek için Konya'ya kendi uçağını gönderdi. Basınç sabitleyici özelliği bulunan uçak, 50 milyon Dolar değerinde.

Siyah-beyazlı kulübün sağlık sponsoru Acıbadem’in yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Trabzonspor maçında burnunda ve elmacık kemiğinde kırıklar oluşan Mustafa Pektemek'i Konya’dan İstanbul ’a getirmek için kendi imkanlarını seferber etti.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre; önceki gün oynanan maçın 68. dakikasında Essaid Belkalem ile çarpışan ve sahanın içine kadar giren ambulansla Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Mustafa’nın normal bir uçakla seyahat etmesine basınç problemi nedeniyle doktorlardan izin çıkmadı. Bunun üzerine Beşiktaş Kulübü ambulans uçak talep etti. Ancak ambulans uçağa gerek olmadığını belirten Aydınlar, kaç metreye çıkarsa çıksın 2 bin metrede uçuyormuş hissi veren, basınç sabitleyici özelliği olan ve tam donanımlı modeli 50 milyon Dolar değerindeki özel jetini (Dassault Falcon 7X) Konya’ya gönderdi ve Mustafa dün sabah İstanbul’a getirildi.

Siyah-beyazlı yöneticiler, bu jesti nedeniyle Aydınlar’a teşekkür etti.