Mehmet Demirkol: Artık yeter ya!

Mehmet Demirkol: Artık yeter ya!
Mehmet Demirkol: Artık yeter ya!
Yorumcu Mehmet Demirkol, A Milli Futbol Takımımız ile Yunanistan arasında oynanan maçta Fransa'daki terör saldırılarında hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşu ve Yunan milli marşının ıslıklanmasına tepki gösterdi.

NTV Spor'da yayınlanan 'Spor Servisi' programında yorumculuk yapan Mehmet Demirkol, Türk taraftarların, Yunanistan milli marşı ve saygı duruşu sırasındaki tavrını eleştirdi.

Ünlü yorumcunun un açıklamaları şöyle:
"Rakibine saygı duymuyorsan eğer, maçı oynamanın veya kazanmanın anlamı yok ki. Saygı duymadığın insanla çay kahve içiyor musun da, çıkıp maç yapıyorsun. Atatürk'ün İzmir'de Yunan bayrağına gösterdiği saygı hikayesi gerçek değilse de, ruhu gerçek. Saygılı olmamız lazım. Bu lümpenliği bırakalım. Bu tip insanlar her yerde olur. İngiltere'de, Yunanistan'da bizim marşımızı da ıslıklıyorlar. Ama buna karşı çıkan insanlar var. Burada da böyle olmalı. Bizden de insan öldü Fransa'da. Biraz asil davranın. Mağdur edebiyatını bırakın artık. Biraz mağrur olun. Ölen insan ıslıklanmaz, insaf. Yeter artık ya, biz bunu mu hak ediyoruz?"

Arda Turan'dan Messi'ye milli maç teklifi

Mehmet Demirkol, Barcelona'ya transfer olan Arda Turan'ın ıslıkları önlemeye çalışmasına ilişkin ise "Yurtdışında forma giyen hiçbir oyuncunun ülkeyi temsil etmek gibi bir misyonu olmamalı. Herkes kendisini temsil etsin. Ama Arda Turan'ın durumu biraz farklı. Arda'nın Barcelona'da bulunması, bizim için çok önemli. Arda gibi çok kişi var zannederler ama maalesef yok. Messi'yi buraya getirmek istiyormuş Arda. Messi'nin buraya gelmesindense Arda'nın orada kalmasını tercih ederim" dedi.

Volkan Demirel: Fatih Terim gerekeni yapar