Mehmet Demirkol: Öyle saçma, öyle absürt!

Mehmet Demirkol: Öyle saçma, öyle absürt!
Mehmet Demirkol: Öyle saçma, öyle absürt!
Yorumcu Mehmet Demirkol, lider Fenerbahçe'nin deplasmanda 3-0 kazandığı Akhisar Belediyespor maçını ve saha zeminini değerlendirdi.

Fanatik Gazetesi'nden Mehmet Demirkol 'un, 'Attığını vurdu' başlıklı yazısı şöyle:
"Kötü zemin, iyi zemin, sert zemin, yumuşak zemin, çamur zemin, ıslak zemin... Hepsini gördük... Karma zemin bugüne nasipmiş. Sahada Alianz Arena da vardı dün, bizim Mahmut Amca’nın arsası da!

Lüks arazi aracı reklamları gibiydi... Hem arazide, hem ehirde... Öyle saçma bir zemin. Öyle absürt.

‘Asfalt yolu Almanlar, asfalt yamasını Türk’ler icat etmiş’ derler ya. Tam öyle bir zemindi.

Dolayısıyla ben de Diego’nun maç sırasında sadece bir tek kramponunu değiştirmesini buna bağladım. Her şarta uygunluk önemli tabii ki.

Şansal Büyüka: Şerefsizim yüzü kızarır!

Baskı kurmak imkansızdı

Bu zeminde, pasla oynamayı seven Akhisar’ın ve topu kaleye taşımayı salt savunmasını öne çıkararak sağlayan Fenerbahçe ’nin mücadelesinde kilit, ilk golü atmaktı. Sadece top istop etmeye çalışmak çaprazları koparabilirdi. Ve topa sahip olup baskı kurmak imkansızdı.

İki takımın genel gidişatlarına bakıldığında, Şener’in güdümlü füzesinde oyunun bittiğini söylemek mümkün. Ligin en fazla şut atan ama yüzdesi çok düşük olan ekibi Fenerbahçe için maç böyle başladı, böyle de bitti. Fenerbahçe gol kaçırmadan 3-0 kazandı.

Volkan Şen'den olay hareket!

Zincirlerini kırdı

Şener’in golüne dikkatle bakmak lazım. O, ligin en iyi sağ beki. Gökhan ise başka standart. Sağ bek değil. Santrforu bilmiyorum ancak onun dışında tüm mevkilerde oynar, hem de üst düzeyde. Şener’in gol öncesi 2-3 saniyede pas vermesi gerektiğini düşünürken, zincirlerini kırıp yaptığı vuruş onun için bir güven eşiğinin aşılması anlamına gelebilir. Ardından yaptığı asist de aslında bunun devamı.   

Golden sonra bu zeminde Fenerbahçe savunmasının açık vermesi mümkün değildi. Öyle de oldu.

Gerçekten bahsedilebilecek pek bir şey yok. Belki bir tek Alper’in verdiği dinamizmin önemi.

Bir de Fernandao’nun Van Persie’den beklenebilecek vuruşu. Pereira’nın işi zor. Hakkını vermeli."

Akhisar-Fenerbahçe maçında bayrak skandalı!