Mehmet Demirkol: Real Madrid'e koy oynar

Mehmet Demirkol: Real Madrid'e koy oynar
Mehmet Demirkol: Real Madrid'e koy oynar
Yorumcu Mehmet Demirkol, UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu'nda temsilcimiz Fenerbahçe'nin, sahasında 2-0 kazandığı Lokomotiv Moskova maçını değerlendirdi.

NTV Spor'da yayınlanan 'Spor Servsi' programında yorumculuk yapan Mehmet Demirkol, Fenerbahçe - Lokomotiv Moskova karşılaşması hakkında şunlar söyledi:

"DAHA EVVEL 10'DA 1'İNİ OYNAYAMADIĞI OLDU"

"Her zaman 'Fenerbahçe daha fazlasını yapabilir' diyordum. Josef de Souza'nın biraz daha önde, Ozan Tufan ise bağlantı oyuncusu gibi olmalı. Souza, Baroni'ye göre daha oyun içinde. Ancak Cristian Baroni'nin bazen Alex de Souza gibi işler de yapardı. Daha evvel Fenerbahçe'nin Lokomotiv'in 10'da 1'i rakiplere karşı dünkü futbolun 10'da 1'ini oynayamadığı oldu."

Fenerbahçe'ye 4 milyon Euro

"SON 10 YILIN EN İYİ FENERBAHÇE'Sİ"

" Gökhan Gönül 'ün en iyi yılı ilk sezonuydu. Çıtayı öyle yükseğe koydu ki iyi oynaması yetmemeye başladı. Dün iki kanatta iyi çalıştı, Caner Erkin ve Gökhan Gönül çok iyi iş yaptı. Gökhan Gönül uluslararası bir futbolcu. Real Madrid'e koy oynar. Hadi Gönül Gönül'ü kes, kesebiliyorsan? Fakat Nani takımın en kötüsüydü. Mesela Nani mi, yoksa Robin van Persie mi çıkar? Kesinlikle Nani çıkmalıydı. Takımda Van Persie'yi en iyi anlayan oyuncu Caner. Vitor Pereira, Lokomotiv maçında Caner'i Hasan Ali'nin yerine bu yüzden tercih etmiştir. Fenerbahçe'nin, oyunu rakip sahaya yıkma konusunda hiç sıkıntısı yok. Ancak sonrasında sıkıntı var, oyunu domine edemiyorlar. Fazla eleştirmek istemiyorum. Son 10 yılda izlediğim en iyi Fenerbahçe futbollarından biriydi. Yani hiç pozisyon vermediler, 7 pozisyon buldular."   

"BİR TAKIMDA VAN PERSIE DİYE SORUN OLMAZ"

"Tabii ki santrafor gol atmayınca haneye eksi yazar ama Josef'in attığı gollerde savunmayı ileri çeken Van Persie'ydi. Pereira'yı da anlıyorum Fernandao'ya da mesaj vermek istiyor ama Van Persie yıldız oyuncu. Fenerbahçe yıldız idaresini başka türlü yapmalı. Bu adam herhangi bir adam değil. Bu adam Van Persie. Bunlardan Türkiye'ye çok az geldi. Bu adam Manchester United'a 45 milyon Euro'ya transfer oldu. Bunları anlatmaya gerek yok. Bir takımın Van Persie diye sorunu olmaz! Pereira'yı illa eleştirmem gerekirse niye Nani maç boyunca oynadı diye eleştiririm."

Putin'li tişörte 10 maç ceza gelebilir!