Mehmet Okur antrenör oluyor

Mehmet Okur antrenör oluyor
Mehmet Okur antrenör oluyor
All Star'da forma giyen tek Türk oyuncu olarak tarihe geçen Mehmet Okur, kariyerine antrenör olarak devam edecek.

Türk basketbolunun yetiştirdiği en önemli oyunculardan bir tanesi olan, Detroit Pistons formasıyla şampiyonluk yaşayan, All Star şöleninde forma giyerek adını altın harflerle yazdıran ancak sakatlığı nedeniyle basketbolu erken bırakmak zorunda kalan Mehmet Okur’un, yakın çevresine yola antrenör olarak devam etmek istediğini söylediği belirlendi.

Milliyet 'in haberine göre; Geçtiğimiz yıl aktif basketbolculuk hayatına nokta koyan Memo’nun, kendisini kulüp tarihinin en iyi 10. oyuncusu seçen Utah Jazz'da yeni bir sayfa açmanın hazırlıklarını yaptığı ortaya çıktı.

Utah ile görüşen ve yedi yıl formasını giydiği NBA ekibinden uzun oyuncuları çalıştırması için teklif alan yıldız isim, gerekli prosedürlerin tamamlanmasını bekliyor.

379 KEZ FORMASINI GİYDİ

Antrenörlüğe başlamayı planlayan Memo, ardından da kendini geliştirerek yardımcı koç, ardından da başantrenör olarak görev yapmasına yol açacak bir kariyer planlaması hazırladı.

Basketboldan sonra da yaşamını ABD ’de devam ettiren yıldız basketbolcu, 379 maçta formasını giydiği Utah’ta 16.2 sayı ve 7.8 ribaunt ortalamaları tutturmuş ve özellikle yüzü dönük oyundaki başarısı ve üç sayılık atışlardaki yüksek yüzdesi ile dikkat çekmişti.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Altın

  ,

  NBA

  ,

  Milliyet

  ,

  Star

  ,

  Kariyer

  ,

  Kulüp

  ,

  forma