Mehmet Okur 'Batı'da haftanın en iyisi

Mehmet Okur'un son günlerde gösterdiği başarılı performansı NBA yönetimi tarafından da tescillendi ve Utah Jazz'lı oyuncu Batı Konferansı'nda haftanın oyuncusu seçildi.

SALT LAKE CITY - Mehmet Okur'un son günlerde gösterdiği başarılı performansı NBA yönetimi tarafından da tescillendi ve Utah Jazz'lı oyuncu Batı Konferansı'nda haftanın oyuncusu seçildi. Milli oyuncu, Carlos Boozer'ın yokluğunda takımının skor yükünü omuzlayarak Jazz'a Suns ve Spurs'e karşı önemli galibiyetler getirirken, bu maçlarda 26 sayı, 11.3 ribaunt ve 2.3 asist ortalamalarıyla mücadele etti. Doğu Konferansı'nda ise Dwyane Wade haftanın en iyisi oldu.
Okur, haftanın oyuncusu ilan edildikten saatler sonra çıktığı Chicago Bulls maçında da üstün performansını sürdürdü. Jazz'ın rakibini 100-95 yendiği maçta Mehmet, 20 sayı, 5 ribaunt ve 2 asistle takımının en skoreri oldu. Milli oyuncu, Jazz'ın maçtaki son 14 sayısından 12'sine imza attı. Jazz Antrenörü Jerry Sloan, Okur'un kritik anlarda önemli sayılar bulduğunu belirtirken, takım arkadaşı Matt Harpring, "Mehmet harika bir sezon geçiriyor" dedi. (Spor Servisi)