Mehmet Topal gözyaşlarını tutamadı

Mehmet Topal gözyaşlarını tutamadı
Mehmet Topal gözyaşlarını tutamadı
Braga'ya deplasmanda 4-1 kaybeden Fenerbahçe'de kırmızı kart gören 3 futbolcudan biri olan Mehmet Topal, soyunma odasında gözyaşlarına hakim olamadı.

UEFA Avrupa Ligi ’nde Braga’ya 4-1 yenilerek elenen Fenerbahçe ’de maç bitiminde hakem Ivan Bebek’e tepki vardı. Çift sarı kartla takımını yalnız bırakan Mehmet Topal ’ın, maç sonunda gözyaşlarını tutamadığı belirtildi.

MEHMET TOPAL ŞOKTA

AMK Spor'da yer alan habere göre; 345 maçlık kariyerinde ilk kez kırmızı kart gören Mehmet Topal büyük üzüntü yaşadı. Haksız kart gördüğünü belirten Topal’ın hakeme olan öfkesi, kaçan tur ve bir çok olumsuzluğun birleşmesi nedeniyle gözlerinin dolduğu ve arkadaşları tarafından telkin edildiği öğrenildi.

Fenerbahçe'nin flaş UEFA kararı

ÖFKE KONTROLÜ KAYBOLDU

Yenilen ilk golün ofsayt olması, Mehmet Topal’a ilk dakikalarda çıkan sarı kart, takım arkadaşı Şener Özbayraklı'ya hatalı taç atışı için kızan Josef de Souza'nın sarı kart ile cezalandırılması, Teknik direktör Vitor Pereira’nın bu pozisyonda tribüne gönderilmesi, penaltı pozisyonu ve öncesindeki ofsayt tartışması ve son bölümlerde gelen kırmızı kartlar...

Son derece sinirli hal alan Fenerbahçeli futbolculardan sakin kalmaya çalışanların sayısı oldukça azdı. Öfke kontrolü devre dışı kalınca rakibe kasıtlı tekmeler atılmaya başlandı. Volkan Şen hakemi eliyle itecek kadar gözünü karattı. Maçın bitimiyle birlikte sahaya açılan körüğün içinde toplanan Fenerbahçeli idari kadro, teknik heyet ve futbolcular hakeme şiddetli tepki görmeye devam etme niyetindeydi. Özellikle kırmızı kart gören oyuncular Alper Potuk, Mehmet Topal ve Volkan Şen başta olmak üzere tüm futbolcular çok sinirliydi. Ancak Fenerbahçe idari kadrosu, başta Hasan Çetinkaya olmak üzere hakemle konuşmak isteyen futbolcuları sakinleştirerek daha büyük taşkınlıkların önüne geçti. Futbolcular ve hakem arasında herhangi bir temas olmadan futbolcular soyunma odasının yolunu tuttu. Sadece serzenişte ve sözlü ifadelerde bulunabildiler.

SOYUNMA ODASI KARIŞTI

Edinilen bilgiye göre soyunma odasında da öfke dinmedi. Futbolcular kızgındı. Hakeme yönelik sitem devam ederken, bazı oyuncular ise herşeye rağmen sakin kalmaları gerektiğini savunuyordu. Herkes maç içindeki pozisyonları birbirine anlatarak hakem kararlarını konuşuyordu ama bireysel hatalar ve hocanın oyuncu değişikliği tercihlerinin de futbolcular arasında bazen yüksek ses bazen ise serzeniş olarak yaşandığı belirtildi. Üzüntünün verdiği gerginlik soyunma odasında farklı görüntüler çizdi. Sonrasında ise hedeflerin devam ettiği hatırlandı. Türkiye Kupası ve Süper lig şampiyonluğu için bu maçın ber an önce unutulması gerektiği kavrandı.

Fenerbahçe tarihe geçti!

DERBİ İÇİN TERAPİ BAŞLADI

Elenmeyi hak etmediklerini ve hakem kararları olmasa turu geçeceklerinden emin olduklarını düşünen futbolcular bu konuda hemfikir oldu. Bir süre sonra futbolcuların öfkesi hırsa dönüştü. Önlerindeki derbiyi düşünen Fenerbahçeli futbolcular, önce derbiyi kazanmak sonra da çifte kupayı kazanmak için birbirlerine söz verdiler. Sakinleşip dinlenecek olan futbolculara bu sabah otelde, öğlen uçakta, akşam Samandıra’da terapi uygulanacak ve psikolojik destek verilerek motive edilmeye çalışılacaklar.   

Avrupa Ligi'nde çeyrek final eşleşmeleri