Mehmet Topal için 7 milyon Euro

Mehmet Topal için 7 milyon Euro
Mehmet Topal için 7 milyon Euro
Fenerbahçe ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Mehmet Topal'ın, İngiltere'nin önde gelen bir kulübünden resmi transfer teklifi aldığı ileri sürüldü.

DÜZCE - Mehmet Topal için bir Londra ekibinin 7 milyon Euro bonservis bedelini gözden çıkardığı iddia edildi. Bu teklif, milli oyuncunun menajerleri tarafından kulübe iletildi. Ancak Başkan Aziz Yıldırım'ın görüşmeyi dahi kabul etmediği öğrenilirken, milli futbolcuyu kesinlikle bırakmak istemediğini vurguladığı belirtildi.

VALENCIA DA YENİDEN ISTİYOR

Öte yandan İspanya'dan gelen kaynaklara göre Valencia de eski futbolcusunu yeniden istiyor. Geçen sene Napoli'nin yanı sıra nabız yoklayan bir başka ekibin Valencia olduğu , İspanyol ekibinin bu transfer döneminde Topal'ın temsilcileri ile yeniden temasa geçtiği belirtildi. Türkiye 'den Ozan Tufan'ı da gündemine alan Valencia, daha tecrübeli olması ve İspanya futbolunu yakından tanıması nedeniyle tercihini Mehmet Topal'dan yana yaptı. Ozan'ın genç olması nedeniyle şüpheleri bulunan Valencia heyetinin Topal'dan aldıkları olumsuz yanıt ve Fenerbahçe Yönetimi'nin bu oyuncuyu bırakmak istememesi nedeniyle hüsran yaşadı. Pes etmeyen Valencia'nın önümüzdeki günlerde resmi teklif yapmaya hazırlandıkları ve bonservis bedeli için kesenin ağzını açarak şanslarını bir kez daha deneyeceklerini ifade edildi.

Sarı-lacivertlilerle olan sözleşmesi 2015-2016 sezonu sonunda bitecek olan Mehmet Topal, Topuk Yaylası'ndaki kampın ilk günlerinde basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, kendisine gelen transfer teklifleri ve ayrılmayı düşünüp düşünmediği konusunda şöyle konuşmuştu: "1 yıllık daha sözleşmem var. Buraya gelirken, gidecekmişim gibi hiç düşünmedim. Tabii ki biz profesyoneliz. 'Kal' derlerse mücadelemizi sonuna kadar vermeye devam ederiz. Transfer işleriyle menajerim ilgileniyor. Sözleşmem devam ediyor. Zaman neyi gösterir bilemeyiz, ben en iyi şekilde takıma motive oldum, yeni sezona motive oldum. Ben burada çok mutluyum" ifadelerini kullanmıştı.

TERRANEO VE PEREIRA TOPAL'IN KALMASINI İSTİYOR

Birbirinden flaş transferlere imza atan ve takımın yarısından fazlasını değiştiren Fenerbahçe'de, Sportif Direktör Terraneo ve Teknik Direktör Pereıra'nın transfer politikasını belirlerken Mehmet Topal'ın mutlaka takımda kalmasını kararlaştırdıkları ve yönetime de bu doğrultuda rapor ilettikleri öğrenildi. İki futbol adamı, Mehmet Topal'ın yanı sıra Caner Erkin'in de şartlar ne olursa olsun takımda tutulmasını istiyor.

YÖNETİM, SÖZLEŞME UZATMAK VE KAPTANLIK İLE TAÇLANDIRMAK İSTİYOR

Fenerbahçe Yönetimi, 6 ay sonra UEFA kuralları neticesinde istediği kulüp ile görüşme yapabilme hakkına sahip olan Mehmet Topal'ı hem kaybetmemek hem de 28 yaşındaki oyuncunun bedavaya ayrılmaması için milli futbolcuya sözleşme uzatma teklifi yapmaya hazırlanıyor. Örümcek Adam'ın kalan 1 yıllık sözleşmesi yenilenerek 4 veya 5 yıla uzatılması ve kaptanlık verilmesi planlanıyor.

TOPAL: KAPTANIMIZ VOLKAN DEMİREL

Mehmet Topal, kampın ilk günlerindeki basın toplantısında takım kaptanlığı konusunda gelen sorulara verdiği cevapla takdir toplamıştı.

"Fenerbahçe'de kaptanlık yapmak bir şereftir. Bize yakıştırılıyorsa bununla gurur duyarım. Fakat ben adımın bu konularda geçmesinden rahatsızım. Bizim kaptanımız Volkan Demirel. Bu kulübe 13-14 yıldır hizmet eden bir oyuncu kaptanımız Volkan ağabey" şeklinde konuşan ve mütevazı kişiliğini bir kez daha gözler önüne seren Mehmet Topal için Yönetimin 2. kaptanlık formülü üzerinde durduğu öğrenildi. Bu durumda; Fabiano ile rekabetinde Volkan'ın sezon içinde yedek kalacağı maçlarda sahaya kaptan olarak Mehmet Topal çıkacak.

ÖLÜMDEN DÖNDÜ, 1 HAFTA İÇİNDE MAÇA ÇIKTI

3 sene önce Valencia'dan transfer edilen Mehmet Topal'ın bu süre içinde takımı adına varını yoğunu ortaya koyması, deyim yerindeyse ölümüne mücadele etmesi sarı-lacivertli camiada en çok sevilen ve saygı duyulan futbolculardan biri haline getirdi.

HER SEZON EN AZ 50 MAÇ OYNUYOR

Her sezon en az 50 maç oynayan, istikrarlı yapısı ile güven veren Mehmet Topal, geride kalan sezonda Bursa deplasmanında boynunun üstüne düşmüş ve ölümden dönmüştü. Günlerce başı dönen, kusan ve acılar içinde yaşayan Mehmet Topal, takımı ihtiyaç duyduğu için 1 hafta içinde yeniden sahaya çıkıp formasını giydi ve iğne ile oynayarak ter dökmüştü. Uğur DEMİRKIRDI (DHA)