Mehmet Topal: Keşke bana doğru sıkılsaydı

Mehmet Topal: Keşke bana doğru sıkılsaydı
Mehmet Topal: Keşke bana doğru sıkılsaydı
Genç takım arkadaşı Uygar Mert Zeybek'le birlikte silahlı saldırıya uğrayan Mehmet Topal, karakoldaki ifadesinde çarpıcı sözler sarfetti: Bir gürültü duydum, silah olduğunu hemen anladım. O an tek düşüncem şu oldu: Keşke bana doğru sıkılsaydı. Ben kurşunu yerdim ama Uygar daha çocuk...

Mehmet Topal, silahlı saldırı sonrası Sancaktepe Emniyeti'nde ifadesini verdi ve odadan çıktı. Genç futbolcu Uygar Mert Zeybek de oradaydı. O anda iki futbolcu, yaşadıklarını Hürriyet Gazetesi'ne anlattı...

"KİMSEYLE ALACAK VERECEK MESELEM YOK"

Neler oldu Uygar?
- Abi hiç anlamadım. Bir anda olup bitti. Ne olduğunu kavrayamadık.
- Geçmiş olsun Mehmet.
- Sağol abi...
O arada bir polis memuru araya girdi ve şu soruyu yöneltti:
- Mehmet biriyle alacak, verecek davan mı vardı?
- Hayır. Benim ne kimseye borcum var ne de her hangi biri ile bir sıkıntım. Alacağım dahi yok. Böyle bir şey mümkün değil.
Hemen araya girdik ve sorduk:
- Silah sesi olduğunu anladın mı?
- Önce bir gürültü duydum. Silah olduğunu anladım. Sonra arabanın camı bana doğru esnedi.

EMNİYET MÜDÜRÜ ARABASINI VERDİ, EVİNE ÖYLE GİTTİ

Ne hissettin o an?
- Hemen Uygar’a döndüm. Sağını, solunu yokladım. Çocuğa bir şey oldu diye korktum. Bir şey yoktu rahatladım. O an tek düşüncem şu oldu: “Keşke bana doğru sıkılsaydı o kurşun” dedim. Bir sorununuz varsa bana sıkın kurşunu. Bana gelse hiç önemi yok. Ama Uygar’a geldi diye çok korktum. Ben kurşunu yerdim. Ama Uygar daha çocuk. Olayın nedenini, sebebini anlamış değilim.
Bu sırada polis memurları Mehmet Topal’a, Sancaktepe Emniyet Müdürü’nün kendisini beklediğini ilettiler. Emniyet Müdürü Mehmet Topal, Mehmet Topuz ve o sırada emniyete giren Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu’nu yaklaşık 10 dakika odasında ağırladı ve olayla ilgili görüşlerini aldı.
Topal, inceleneceği için aracıyla değil müdürün arabasıyla evine gitti.

ORGANİZE EYLEM VE CİNAYETE TAM TEŞEBBÜS

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü, Mehmet Topal’a yapılan saldırıyı dört koldan araştırıyor. Emniyet yetkililerinin ilk değerlendirmelerine göre saldırı organize bir eylem ve cinayete teşebbüs. Zaten bu sebepten dolayı araştırmayı cinayet şube ele almış durumda.

SPOR DÜNYASI TEK YÜEK OLDU

Fenerbahçeli Mehmet Topal’a yönelik saldırı kulüpler ve TFF tarafından kınandı. Başta Galatasaray ve Beşiktaş olmak üzere kulüpler, saldırının Türk futboluna yapılmış olduğunu belirtip, Mehmet Topal ve tüm F.Bahçe camiasına geçmiş olsun dileklerini iletti.

FENERBAHÇE: BU BİR TERÖR EYLEMİDİR

MEHMET Topal’a karşı gerçekleştirilen silahlı saldırının ardından Fenerbahçe resmi sitesinden şu açıklamayı yaptı:

FAİLLERİ HESAP VERMELİ

“Rize deplasmanı dönüş yolunda kafilemize yapılan menfur silahlı saldırının ardından, oyuncumuz Mehmet Topal’ın aracına silahlı saldırı düzenlenmiştir ve aracının camlarının kurşun geçirmez özelliği sayesinde büyük bir şans eseri yara almamıştır. Bu saldırı silahlı bir terör eylemidir. Fail ya da faillerin en kısa süre içinde bulunup adalet önünde hesap vermelerini bekliyoruz.”

ARACIN ORİJİNAL HALİ KURŞUNA DAYANIKLI

Topal'ın aracı Mercedes’in G 63 modeli... Bu araçlarda kurşuna dayanıklı çift cam orijinal üretiminde sunuluyor. Özellikle çift cam taktırma söz konusu değil. Çift cam dışında aracın camlarında en üst derecede karartma ve güvenlik filmi de bulunmakta. Bu tür filmler hem şiddeti karşılamakta hem de camın parçalanıp dağılmasını engellemektedir.