Mehmet Topal'a silahlı saldırı!

Mehmet Topal'a silahlı saldırı!
Mehmet Topal'a silahlı saldırı!
Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Mehmet Topal'ın kullandığı araca Sancaktepe gişelerde silahla ateş açıldı. Saldırı sırasında, Topal ile birlikte genç oyuncu Uygar Mert Zeybek de yer alıyordu. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "Bu silahlı bir terör eylemidir. Ard arda gelen bu saldırıları şiddet ve esefle kınıyoruz" denildi.

RADİKAL - Mehmet Topal, Can Bartu Tesisleri'nde bu sabah gerçekleştirilen antrenman sonrası evine giderken bir araç tarafından takip edildi. Sancaktepe gişelerde otomobili durunca ise sağ tarafına yaklaşan bir araçtan 3 el ateş edildi. Kurşunların aracın ön camına isabet ettiği görüldü. Milli futbolcu ile yanında bulunan genç oyuncu Uygar Mert Zeybek, aracın kurşun geçirmez camları sayesinde olaydan yara almadan kurtuldu.

Sarı-lacivertli oyuncu,, aracını uygun bir yere çektikten sonra 155'i arayıp polis çağırdı. Polis merkezine götürülen Mehmet Topal'ın ifadesi alınırken, görüntüleri izleyen emniyet güçleri çevrede geniş çaplı operasyon başlattı.

Mehmet Topal, şoku atlattıktan sonra yakın çevresini arayıp "Korkmayın ben iyiyim" dedi.

FENERBAHÇE: ÇİRKİN BİR SALDIRI DAHA

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"4 Nisan 2015 tarihinde Rize deplasmanı dönüş yolunda kafilemize yapılan menfur silahlı saldırının ardından, bugün öğlen saatlerinde futbol takımımızın oyuncusu Mehmet Topal’ın aracına, oyuncumuz araç içerisindeyken silahlı saldırı düzenlenmiştir.

Takımımızın Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde yaptığı sabah idmanının ardından, oyuncumuz Mehmet Topal evine giderken, Samandıra gişelerine gelmeden hemen önce kimliği belirsiz kişiler tarafından kurşunlanmıştır.

Oyuncumuz bu silahlı saldırada aracının camlarının kurşun geçirmez özelliği sayesinde büyük bir şans eseri yara almamıştır.

Bu saldırı silahlı bir terör eylemidir. Ard arda gelen bu saldırıları şiddet ve esefle kınıyoruz.Fail ya da faillerin en kısa süre içinde bulunup adalet önünde hesap vermelerini bekliyoruz.

Daha önce de faciadan şans eseri kurtulan futbol takımımızın yaşadığı silahlı saldırının aydınlatılmasına yönelik başvurularımızın hala sonuçlanmamasını manidar bulmaktayız.

Tüm devlet birimlerini, yaşadığımız terör saldırılarının aydınlatılması konusunda tekrar göreve davet ediyor, oyuncumuz Mehmet Topal ve Ailesi’ne ve tüm Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."