Mehmet Topuz meğer Fenerbahçe'yi de tutuyormuş

Mehmet Topuz meğer Fenerbahçe'yi de tutuyormuş
Mehmet Topuz meğer Fenerbahçe'yi de tutuyormuş
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'la 1 ay önce görüşen Mehmet Topuz'un 'Fenerbahçe formasını şerefle giyerim' dediği ileri sürüldüMEHMET TOPUZ BİR TEK FENERBAHÇE'Yİ TUTMUYORMUŞ HABERİ IÇIN TIKLAYINİSTANBUL - Transferi, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında tam bir bilmeceye dönen Kayserisporlu Mehmet Topuz hakındaki iddialar bitmiyor. Topuz, çocukkluktan beri Beşiktaş'ı tuttuğunu söylesede Galatasaraylı ve Fenerbahçeli yöneticilerden farklı açıklamalar geliyor. Topuz, Ağustos 2007'de Sportif dergisine verdiği demeçte 'Çocukluğumdan beri Kayserispor'u tutuyorum' demişti.


YILDIRIM: ŞAŞKINLIKLA İZLİYORUM


Fanatik gazetesinin haberine göre: "Beşiktaş'ın el sıkıştığı, Fenerbahçe'nin ise Kayserispor'dan bonservisini aldığı Mehmet Topuz'da somut bir gelişme olmazken Aziz Yıldırım, çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Gelişmeleri şaşkınlıkla izliyorum” diyen Başkan ‘Biz yaklaşık bir ay önce Mehmet’le görüştük. Kendisine önce kulübünle anlaşalım, sonra seninle konuşuruz dedik. O da bize Fenerbahçe’den başka takımla görüşmeyeceğini söyledi. İşin ilginç yanı ise doğuştan Beşiktaşlı olduğunu söyleyen bu çocuk, daha bir ay önce bana da Fenerbahçeli olduğunu ifade etti” dedi. Yıldırım şöyle devam etti: “Sonuçta biz Kayserispor yönetimi ile el sıkıştık ve bu futbolcunun bonservisini aldık. Bundan sonra konuyu Futbol Federasyonu çözsün"


ESKİ MENAJERİ: AKLINI ÇELİYORLAR


Topuz’un, yaklaşık bir ay öncesine kadar menajeri olan Ali Ekber Bozkurt, milli futbolcunun iradesi dışında açıklamalar yaptığını iddia etti. Mehmet Topuz ile 3 yıllık çok yakın bir dostluklarının olduğunu, 1 ay öncesine kadar da menajerliğini yaptığını belirten Bozkurt, "Topuz, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a benim yanımda ’Bu formayı şerefle giyerim’ dedi. Ben şahidim" diye konuştu. Milli futbolcunun açıklamalarının iradesi dışında olduğunu ileri süren Ali Ekber Bozkurt, "İradesi dışında, yetkisiz menajerlerin yönlendirmesi sonucu o açıklamaları yaptı. Kendisinden söylemesini istedikleri şeyleri konuşuyor. Yakından tanıyan biri olarak tedirgin olduğunu da gözlemledim. Ayrıca Topuz’un takım tutma takıntısı yoktur. Hedefi, Anadolu’da oynayan tüm futbolcular gibi 3 Büyükler’de oynamaktır. Mehmet, düzgün bir çocuktur. Bana göre yanlış insanlar tarafından kandırılmıştır" dedi.
Bozkurt, yaklaşık 1 ay önce aralarındaki sözleşmeyi feshetmelerinin bir anlaşmazlıktan kaynaklanmadığını dile getirerek, "Mehmet Topuz başka bir menajer ile anlaşmayacağı konusunda bana söz verdi. Aramızdaki dostluğa inanarak, güvenerek ben de sözleşmeyi feshettim" ifadelerini kullandı.


YENİ MENAJERİ: DOĞUŞTAN BEŞİKTAŞLI


Mehmet Topuz'un menajeri Metin Korkmaz kulübün resmi televizyonu BJK TV'ye açıklamalarda bulunarak şöyle konuştu: "Bazı yayın organlarında Mehmet'in tuttuğu takımla ilgili polemikler yaratılmaya çalışılıyor. Şunu çok net söyleceğim... Mehmet Topuz doğuştan Beşiktaşlı. Bu kadar tutkulu bir Beşiktaşlı olmasa Beşiktaş'ta oynamak için bu kadar diretirmiydi ? Bir kaç gündür Mehmet'e gelen teklifler çok fazla ama onun duruşu ortada. Başkan Yıldırım Demirören ve Kenan Öner ile biraraya geldik bu transfer birkaç güne kadar Beşiktaş lehine çözümlenecek. Mehmet Topuz gerekirse 1 sezon oynamamayı bile göze aldı. Artık iş oyuncudan çıktı, tarafların bir an önce anlaşmasını bekliyoruz. Mehmet bundan sonra ya Beşiktaş'da oynayacak ya da Beşiktaş'ta. Mehmet Topuz Beşiktaş'a hayırlı olsun" (dha,aa)