Meireles hakemle mahkemelik oluyor!

Meireles hakemle mahkemelik oluyor!
Meireles hakemle mahkemelik oluyor!
Galatasaray maçında kırmızı kart gören vce hakeme tükürdüğü iddia edilen Fenerbahçe'nin Portekizli oyuncusu Raul Meireles, FBTV'de iddiaları yanıtladı: Hakeme tükürmedim, onun hakkında yasal yollara başvurup ne gerekiyorsa yapmak istiyorum

İSTANBUL - Galatasaray derbisinde, kariyerinin ilk kırmızı kartını gören ve hakem Halis Özkahya ile tartışan Meireles, FBTV'de yaşadıklarını anlattı.
İşte Meireles'in açıklamalarından satır başları:

CİDDİYETSİZ RAPOR, YAPMADIĞIM ŞEYDEN CEZA ALMAK İSTEMİYORUM’

*Benim için gerçekten ciddiyetsiz bir rapor. Hakem Halis Özkahya'nın yüzüne tükürmedim. Bu doğru değil, kabul etmiyorum. Bu durum kişilik haklarıma saldırıdır. Ben ne yaptığını bilen biriyim. Rapora katılmıyorum. Cezalandırılmam isteniyorsa yaptığım şeylerden ceza almalıyım. Yapmadığım şeyler yüzünden ceza almak istemiyorum.

TÜKÜRME OLAYINI KABUL ETMİYORUM

Hakeme doğru yönelirken belki vurgulu belki de sert şekilde hakeme "Ben kariyerimde ilk kez kırmızı kart görüyorum, bana ilk defa sen kart gösteriyorsun" dedim. *Benim için gerçekten kabul edilebilir bir şey değil, mantıksız (Tükürme olayı için)

ANLAMADIĞI DİL İNGİLİZCE Mİ?

(Hakemin "Anadilinde benim anlamadığım, bilmediğim bir dilde bana bir şeyler söyledi demesi için) Ben hakemle maçın başlangıcından itibaren kurduğum temaslarda İngilizce konuştum. Hakem de bana İngilizce cevaplar verdi. İlk sarı kartta benimle İngilizce konuşan hakem bir sonraki kartta benim yine İngilizce konuşmalarımı anlamadığını söylemesi saçma.

TÜKÜRME OLAYI AĞIRIMA DEĞİL

Bu tükürme olayı benim çok ağırıma gidiyor. Öncelikle ben bir babayım, beni zor duruma düşüren şey ben çocuğuma eğitim veriyorum. Kızıma okulda "senin baban hakeme tükürdü" deseler verdiğim eğitim anlamsız olur.

HAKEME GAY DEMEDİM

(Hakeme gay işereti yaptığı iddiası için) Benim bir sürü gay arkadaşım var. Hepsine saygı duyuyorum. Benim hakeme gösterdiğim hareket, onun orda atmosferden etkilenip korktuğu, ürktüğü için verdiği bir karar olduğunu belirtmek için. *Ben insanların cinsel tercihleriyle ilgili asla ithamlar bulunmam. Bu kişlerin kendini bağlar. Ben herkese saygılıyım. O hareket asla ve asla gay işareti değil. O amaçla yapmadım. Ben o işaretin gay işareti olduğunu bilmiyordum. Gay işaretinin ne anlama geldiğini bile bilmiyorum.

O İŞARETİN ANLAMI O DEĞİL

Benim yaptığım hareket hakemin baskıdan, ortamdan etkilenerek doğru kararlar vermediğine yönelik bir hareketti. Hakemin ürkek olduğunu, korktuğunu belirtmek içindi. Portekiz'de zaten var ama bu hareketin Türkiye 'de de varolduğunu bana söylediler.

GALATASARAYLI OYUNCULAR HAKEMLE BÖYLE YANLIŞ KARAR VERİYOR DEDİ

Şunu açıkça söyleyeyim, ben Galatasaraylı futbolculara gidip bir şey sormadım ama onlardan bazıları benim yanıma gelip "Türkiye'deki hakemler böyle, yanlış kararlar veriyorlar" dediler. Ben burda ne yapılması gerekiyorsa yapmak istiyorum. Hakemin doğru olmadığını düşündüğüm beyanları var. Bu benim kişilik haklarıma saldırı ve ben bunu aklamak istiyorum. Hakem hakkında yasal yollara başvurup ne gerekiyorsa yapmak istiyorum.” (dha/Seval Budak)