Meireles için 'Yıldırım baskı'...

Meireles için 'Yıldırım   baskı'...
Meireles için 'Yıldırım   baskı'...
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve dört yönetici, 12 maç ceza alan futbolcuları Raul Meireles'in durumunu konuşmak için TFF Başkanı Yıldırım Demirören'le bir araya geldi.

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde gördüğü kırmızı karttan sonra hakeme tükürdüğü, el hareketi yaptığı ve küfür ettiği gerekçesiyle 12 maç ceza alan Raul Meireles’le ilgili dün Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Sarı-Lacivertli bazı yöneticiler, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile bir araya geldi.TFF’nin İstinye’deki merkezine başkan Aziz Yıldırım ile birlikte gelen başkan vekili Abdullah Kiğılı, genel sekreter Talat Yılmaz ve hukuk işlerinden sorumlu yönetim kurulu üyeleri Şekip Mosturoğlu ve Tolga Deniz Aytöre, Demirören ile yaklaşık 1 saat 40 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdi.
Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler, federasyon binasından ayrılırken herhangi bir açıklama yapmadı. Gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine başkan vekili Kiğılı, “Şu anda söylenecek bir şey yok. Gelişmelere göre bekliyoruz” demekle yetindi. Fenerbahçeli yöneticiler, Yıldırım’ın aracına binerek binadan ayrıldı.
Kırmızı kart sonrasında Portekizli oyuncu hakem Halis Özkahya’ya tükürmediğini söylemişti. Sonradan çıkan görüntüler de tartışmanın daha da alevlenmesine neden olmuştu.

‘Bari tüm sezon için ceza verseydiniz’ Konuyla ilgili dün yaşanan tek gelişme de bu değildi. Fenerbahçe kaptanı Volkan Demirel, Radyo Fenerbahçe’de katıldığı bir programda sürekli Fenerbahçe’nin aleyhine çalışmalar yapıldığını, Raul Meireles olayında da bunun böyle geliştiğini belirterek, “Görüntülerde tükürmenin olmadığı açıkça görünüyor. Kırmızı karttan sonra tepki doğaldır. Ancak tükürük söz konusu olmamıştır. Tüm bunlara rağmen ona 12 maç ceza veriliyor. Bari tüm sezon için ceza verseydiniz, sezonu kapatsaydı” sözleriyel sitemde bulundu.
Volkan, Caner Erkin’ın de benzer bir durum yaşadığını ve haksız yere iki maç ceza altığını vurguladı. 

‘Peki Yıldırım’a ceza yok mu?’

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, TFF’nin Raul Meireles’in 12 maçlık cezasına dair açıklamalar yapan Fenerbahçe Kulübü’ne ceza verilmesini istedi. Yener, “Çünkü bizim daha önce internet sitemizde TFF ile ilgili yaptığımız açıklamada hem başkanımız Sadri Şener ceza almış hem de kulübe para cezası verilmişti” dedi. Yener şike ve teşvik yaptıkları gerekçesiyle hapis cezası ile cezalandırdığı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkanı Sayın Şekip Mosturoğlu’nu TFF Başkanı’nın görüşmesinin de manidar olduğunu savundu. 

Portekiz de gündem
Bu arada Meireles’in, cezasıyla ilgili açıklamaları Portekiz Futbol Federasyonu’nun internet sitesinde de yayımlandı. ‘Raul Meireles Öfkeli’ başlıklı yazıda Meireles’in, “Raporda, hakeme tükürdüğüm, hakaret ettiğim ve ‘gay’ işareti yaptığım söyleniyor. Asla tükürmedim ve korktuğunu söylemek anlamında bir işaret yaptım” sözlerine yer verildi.