Melo, Alex de Souza'yı yok saydı!

Melo, Alex de Souza'yı yok saydı!
Melo, Alex de Souza'yı yok saydı!
Galatasaray'dan Serie A ekibi Inter'e transfer olan Felipe Melo, kendisini "Türkiye'de forma giyen gelmiş geçmiş en büyük Brezilyalı futbolcu" ilan etti.

Brezilya'nın Fox Sport kanalına İtalya'dan telefonla bağlanan Felipe Melo, Çizme'deki durumunun yanı sıra Türkiye günlerinden bahsetti.

Skorer.com'da yer alan habere göre; Galatasaray forması altında kazandığı şampiyonluklara dikkati çeken yıldız futbolcu, "Türkiye'den, orada bir iz bırakarak ayrıldım. Dört yıllık sürede, kazanılan kupalar açısından Türk futbol tarihindeki en büyük Brezilyalı olmayı başardım" dedi.

Melo, 2011-2015 yılları arasında 3 lig şampiyonluğu yaşadığı Galatasaray ile 2 kez Türkiye Kupası, 3 kez de Süper Kupa kazanmıştı. Alex de Souza ise Melo'dan iki kat daha fazla süre Türkiye'de top koşturdu (2004-2012 yılları arasında). Alex'in, sarı-lacivertli formayla 3 lig şampiyonluğu bulunurken, 1 kez Türkiye Kupası, 2 kez de Süper Kupa sevinci yaşadı.

"INTER'DE AYNISINI YAPACAĞIM"

Brezilyalı yıldız futbolcu Galatasaray'daki başarısını Çizme'de de sürdürmek istediğine de dikkat çekti ve "Inter'de de tarih yazmak istiyorum. Daha ilerisini ise bilemiyorum. Şu an için Brezilya'ya dönme planım yok" diye konuştu.

"FLAMENGO TEKLİF YAPTI"

Ülkesinden bazı kulüplerin kendisine teklifte bulunduklarını da açıklayan Felipe Melo şöyle devam etti:
"Flamengo beni istedi. Bu yüzden babamla bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştirdiler. Bu kulüpte oynamak için gülünç bir rakamı istediğimi bile dile getirdiler. Cruzeiro da benimle ilgilendi ama ciddi değildi. Nabız yoklama şeklindeydi."