Melo giderken bile para kazandı!

Melo giderken bile para kazandı!
Melo giderken bile para kazandı!
Sarı-kırmızılı kulüp, Felipe Melo'nun Inter'e transferini resmen açıkladı. Ancak Borsa'ya yapılan bildirimde bir ayrıntı dikkati çekti. Galatasaray'ı aylarca oyalayan, yeni sözleşme yapmasına rağmen takımdan ayrılan Sambacı, 'sözleşme fesih bedeli' adı altında yüklü bir gelir elde etti.

RADİKAL - Felipe Melo'nun 3 milyon 700 bin Euro bonservi bedeli karşılığında Inter'e transfer olduğunu açıklayan  Galatasaray 'ın, Brezilyalı yıldıza sözleşme fesih bedeli olarak 657 bin 500 Euro ödemesi şaşkınlık yarattı. Böylece Cimbom'un, 3 yıllık sözleşme yenilemesine karşın Melo'dan kazandığı ücret 3 milyon Euro'ya indi.

Felipe Melo böyle veda etti

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.'den Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen açıklama şöyle:
"Profesyonel futbolcularımızdan Felipe Melo De Carvalho'nun transferi konusunda F.C. Internazıonale Milano S.p.A. (Inter) kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, Inter kulübü Şirketimize 3.700.000 EUR bonservis bedeli ile 2017-2018 sezonu sonuna kadar UEFA şampiyonlar ligi gruplarına katılmaya hak kazandığı her dönem için 500.000 avro bonus ödeyecektir. Ayrıca oyuncuya sözleşme fesih bedeli olarak Şirketimiz tarafından 657.500 EUR ödenecektir."

'Galatasaray'ın geleceğini sattılar'