Melo kesinleşti, diğerleri yolda

Melo kesinleşti, diğerleri yolda
Melo kesinleşti, diğerleri yolda
Galatasaray'ın transfer gündemindeki Ali Adnan, Bruma ve Melo hakkında çarpıcı açıklamalar...

İngiltere'nin Birmingham şehrinde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren sarı-kırmızılı takımın Yardımcı Antrenörü Hasan Şaş, basın mensuplarına transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Arena'da bitmeyen çile

"Irak U20 Takımı oyuncusu Ali Adnan ve Portekiz U20 Takımı oyuncusu Bruma için tekliflerimizi sunduk. Wellington-Felipe Melo arasında tercihimizi Melo'dan yana kullandık. Tecrübesi ve takıma uyumuyla daha önde. Artık Melo'yu bekliyoruz. Bruma için öncelikle kontenjan olması lazım. Riera ya da Elmander diye kendimizi şartlandırmamız gerekir. Nijeryalı Obi Mikel hiç gündemimize gelmedi. Milan'dan Boateng ile ilgilenmedik. Bu konuda çıkan haberler spekülasyon. Ali Adnan'ı genç takım için düşünmüştük, ama uçuk rakamlar istiyorlar" ifadelerini kullandı.

"AYDIN BİZİM HALA EVLADIMIZ"

İç transferde henüz imza atmayan Aydın Yılmaz için bütün kapıların kapanmadığına vurgu yapan Hasan Şaş, "Aydın burada yetişmiş bir kardeşimiz, evladımız. Benimle bile birlikte oynadı. Kendisine iyi bir teklif yaptık, ama kabul etmedi. Kapımız ona kapalı değil. Bu konuda hocamızla konuşması gerek ve kararı hocamız verecek" ifadelerini kullandı.

KAMPA GETİRİLMEYENLER KİRALIK VERİLECEK

Hasan Şaş, İngiltere kampına getirilmeyen Culio, Sercan Yıldırım ve Furkan'ın kiraya verileceğini belirterek, "Bu oyuncuları ikinci etap kampımız Slovenya'ya da götürmeyeceğiz. Kiralık gitmelerini istiyoruz. Oradaki performanslarına göre karar vereceğiz. Ceyhun Gülselam, geçen yıl Kayseri'de 17 maç oynadı ve şansını iyi kullandı. Performans değeri olarak en önde olan oyuncumuz Ceyhun Gülselam. Geçen sene iyi maçlar çıkardı. Bu sene faydalı olmasını umuyoruz." şeklinde konuştu.

İşte Umut Bulut'un maliyeti

"KENARDAKİ YABANCIYI NASIL HAZIRLAYACAĞIZ?"

Bir soru üzerine TFF'nin 6+0+4 kuralına değinen Hasan Şaş, "Lig Ağustos'ta başlayacak. Kenarda kalan oyuncuyu Şampiyonlar Ligi'nde oynatacağız, ama ligde oynayamayan oyuncu nasıl hazır olacak? Ligde değişmeli oynatsak takımın ritmi, uyumu etkilenebilir. Bu uygulamanın çok sakıncaları var. İleride çok sıkıntılarını çekeceğiz" dedi.

"SNEIJDER'DEN ÇOK MEMNUNUZ"

Kampın mükemmel geçtiğini ve planladıkları her şeyin gerçekleştiğini belirten Hasan Şaş, oyuncuların kamp performansıyla ilgili, "Futbolcuların çalışma arzusu ve tempodan çok memnunuz. Performans seviyesi yüzde 75'in üzerinde. Özellikle Sneijder'in çalışma isteği ve temposundan çok memnunuz. Geçen yıldan çok farklı. Maç eksiği vardı ve son 4 yılda az maç oynadı. İngiltere kampındaki başlangıcı çok iyi" değerlendirmesini yaptı.

MELO'NUN MENAJERİNDEN AÇIKLAMA

Felipe Melo'nun menajeri Jose Rodrigo Baster, Brezilyalı oyuncunun Galatasaray 'a dönüşüyle ilgili şu an için somut bir gelişme olmadığını, ancak bu hafta içerisinde bir gelişme olmasını tahmin ettiklerini söyledi.

Baster, "Melo'nun tek arzusu, Galatasaray ile Juventus'un bir an önce anlaşması. Kulüpler düzeyindeki pazarlıkla ilgili çok fazla detay veremem, ama iyi gittiğini sanıyorum. Melo açısından sorun yok. Başkan Aysal'la yaptığımız görüşmeler çok iyi gitti" dedi.

Arda'dan G.Saray sorusuna yanıt