'Melo tam bir sokak çocuğu'

'Melo tam bir sokak çocuğu'
'Melo tam bir sokak çocuğu'
Sarı-kırmızılı kulübün patronu, saha içindeki agresif davranışları yüzünden eleştirilen Melo için, "O bir street boy, yani sokak çocuğu. Çok uyardık, ama kendini tutamıyor" dedi.

Galatasaray geride kalan 3 yılda Süper Lig’de ve Avrupa’da önemli başarılar yakalarken, Felipe Melo’nun katkısı şüphesiz çok büyüktü. Sarı-kırmızılı taraftarların sevgilisi, 'pitbull' lakaplı Sambacı, futboluyla herkesin takdirini kazanıp adeta küllerinden doğdu. Ancak Melo’nun bir de futbol dışı yönleri vardı. Cimbom’a gelmeden önceki sicili zaten kabarıktı. Fatih Terim’in olduğu bir yerde bile Melo kolay, kolay durulmadı, kontrol altına alınamadı. Albert Riera’yı soyunma odasında dövmesi, Beşiktaş tribünlerine yönelik hareketi, Emre Belözoğlu ile yaşadığı diyalog ve daha birçok maçta rakip takım oyuncuları ve hakemlerle yaşadıkları, Brezilyalı futbolcunun oyununu gölgeledi.

Aysal açıkladı! İşte tüm gerçekler


Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal da bu noktada radikal bir önlem almadığı için eleştirildi. Peki Aysal bu konuda ne düşünüyordu? Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Cimbom’un patronu, çok tartışılan oyuncusuyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

"VARLIĞINI KANITLIYOR"

Galatasaray Başkanı’na göre Melo bir ‘Street Boy’ yani sokak çocuğu; Brezilya’da farklı kültürler var. Ancak Melo, street boy. Onun yetişme tarzı ve anlayışı bildiğiniz gibi.”

Melo’ya kulüp tarafından ceza verilmemesinin nedenini ise Aysal şu şekilde anlatıyor:
"Bu tür oyuncular para cezası verseniz de umursamıyor. Primler de fazlasıyla cezayı karşılıyor. Çok uyardık. Dikkat edeceğini söyledi. Ancak ne yapsın kendini tutamıyor."

Ünal Aysal, 30 yaşındaki Brezilyalı için bir de psikolojik analiz yapıyor; takım için böyle şeyler yaparsa varlığını kanıtlayacağını zannediyor."

Melo’nun son vukaatı ise Ziraat Türkiye Kupası’nda Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’e tavır almasıydı. Bu davranışa şaşırdığını itiraf eden Aysal, “Tuhaf karşıladım. Her geçen gün uyarıyoruz, ama sonuç alamıyoruz” diyor.

Hakan Balta'dan Fenerbahçe itirafı


35 SARI, 4 KIRMIZI

Cimbom'da 3. sezonunu tamamlayan Felipe Melo'nun hırçınlığı gördüğü kartlara da yansıdı. Brezilyalı futbolcu, 3 kulvarda toplam 35 kez sarı kart görürken, 4 defa da kırmızı kartla atıldı.

Sambacı, 2011-2012'de 13 sarı kart gördü. 2012-13'de 9 sarı, 2 kırmızı kartla cezalandırılan Melo, 2013-14'te rekor kırdı. Süper Lig, Ziraat Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Ligi'nde 47 resmi maça çıkan tecrübeli futbolcu 13 kez sarı kart görürken, 2 kez de kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Melo, Beşiktaş maçında direkt, Fenerbahçe derbisinde ikinci sarıdan kırmızıyla atıldı.

Galatasaray Muslera'nın sözleşmesini uzattı