Melo'dan yönetime Terim önerisi

Melo'dan yönetime Terim önerisi
Melo'dan yönetime Terim önerisi
Galatasaraylı futbolcu Melo, Kopenhag maçına iyi konsantre olmaları gerektiğini belirtirken, eski hocası Terim ile ilgili konuştu.

NTV Spor muhabiri Evren Göz'e konuşan Felipe Melo, birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Sneijder'e 10 üzerinden 8 puan


Şampiyonlar Ligi'nde Kopenhag ile oynanacak karşılaşma öncesinde takımdaki havayı anlatan Brezilyalı oyuncu, "Karabük maçı Kopenhag maçı öncesi bizim için önemliydi. Zor bir takıma oynadık, saygı duyulması gereken bir takım. Üç puan almayı başardık. Hem bizim hem de camianın moralini yükseltti. Kopenhag'a karşı iyi konstantre olmamız lazım, tüm takımlar bize öyle geliyor. Dikkat etmemiz gereken bir mücadele" dedi.

Kopenhag maçıyla ilgili Melo, "Real Madrid maçında 50 dakika iyi oynayıp, gol pozisyonlarına giren bir Galatasaray vardı. Girdiğimiz pozisyonların biri ya da birkaçı gol olsa; seyri değişirdi. Yarın oynanacak Kopenhag maçı Real Madrid maçından daha zor. Rakip kapalı bir kutu. Çok iyi konsantre olmamız gerekiyor, gol yememek bizim için önemli" diye konuştu.

Melo, antrenmanlarda Mancini'nin Fatih Terim'in istediği benzer şeyleri istediğini söyledi.

Yeni teknik direktör Mancini ve eski teknik direktör Fatih Terim'e de bir parantez açan Felipe Melo, "Mancini'nin futbolculu kariyerini çok fazla seyretme şansım olmadı. Teknik direktörlük kariyerine saygı dıuymak gerekir. Fatih hoca için de söylenecek bir şey yok, başarıları ortada. İki hoca da önemli başarılara imza atmış. Fatih hoca Türkiye'yi bilen ve tanıyan bir isim. Mancini de İngiltere'yi biliyor. İki hoca da kariyer anlamında üst düzeyde" ifadelerini kullandı.

Drogba ve Sneijder'e ağır gönderme


"GİDEBİLDİĞİMİZ YERE KADAR GİTMEK İSTİYORUZ"

Galatasaray'ın bulunduğu Şampiyonlar Ligi grubuyla ilse Melo, "Galatasaray'ın her sene olduğu gibi bu sene de amacı gidebildiği yere kadar gidebilmek, ilk hedef gruplardan çıkmak. Grupta önemli rakipler var, Herkes kura çekimi yapıldığında 'Real ve Juventus gruptan çıkar' dedi. Biz o kadar kolay olmayacağını gösterdik. Kopenhag'ı da yabana atmamak gerek. Maksimum performans vererek gruptan çıkmak için elimizden geleni yapacağız. Çok açık bir grup" dedi.

Melo, grubu üçüncü bitirmek senin için başarı mıdır?" sorusuna "Grubu 1. veya 2. bitirerek gruptan çıkmak, yine tarihe geçmek istiyoruz. Tek düşündüğümüz bu" diye yanıt verdi.

"KAPANMAYACAK BİR FARK DEĞİL"

"Lig uzun periyot ve uzun bir dönem" diyen Melo, "Rakiplerimiz güçlü ve saygı duyuyoruz. İki senenin şampiyonuyuz ve o şampiyonluk kolay yaşanılmadı, kendi gücümüzü de biliyoruz. Liderle aramızda 6 puan fark var, kapanmayacak bir fark değil. Yapmamız gereken bir seri yakalamak ve farkı kapatmak" dedi.

"Derbi kazanmak şampiyonluğa ulaşmak kadar önemli değil" diyen Melo, "İki sene şampiyon olan takım orada kaybetmişti. Yine şampiyonluk gelecekse hiç problem değil. En önemli hedef şampiyonluk..." dedi.

Geleceğiyle ilgili konuşmaktan hoşlanmadığını belirten Melo, "Geleceğimle ilgili, ilerisiyle ilgili yorum yapmayı sevmiyorum. Şimdiyle ilgiliyim ve Galatasaray'da mutluyum. Takımımın başarısı için odaklandım dedi.

Piri'den Mancini'ye cevap


"TÜRK HALKI KADAR İSTEDİM"

Hollanda formasıyla Türkiye'ye gol atan ve sevinmeyen Sneijder ile ilgili Brezilyalı oyuncu, "Sneijder'in sevinmemesini ona sormamız lazım, beni ilgilendiren bir konu değil. Türk halkı gibi Türkiye'nin Dünya Kupası'na gitmesini istedim. Bir sonraki turnuvaya gideceklerdir çünkü başlarında Fatih Terim gibi bir antrenör var" dedi.

TERİM'E ÖVGÜ YAĞDIRDI

"Taraftarın hala Terim'i desteklemesi normal" diyen Melo, Terim'le ilgili, "Kendisi yaşayan bir efsane. Terim'in anıtının dikilmesi lazım. Çok önemli başarılara imza atmış bir insan. Geçmiş dönemdeki başarılarda başkanımızın da payı var. O bunu takımı oluşturdu. Yardımcı antrenör ve yöneticilerimizi de unutmamak lazım. Hep beraber tarih yazıldı" dedi.

G.Saray'a gözdağı; En kötü üçüncü oluruz