Melo'nun kaçış yolları kapandı!

Melo'nun kaçış yolları kapandı!
Melo'nun kaçış yolları kapandı!
Galatasaray yönetimi, takımdan ayrılmak için elinden gelen her şeyi yapan Felipe Melo'nun bütün kaçış yollarını tıkadı. Hesabına 1.4 mlyon Euro yatırılan Sambacı'nın bonservis fiyatı da 3.1 milyon Euro olarak belirlendi.

Sarı-kırmızılı kulüp, Felipe Melo konusunda kendini sağlama aldı, hiçbir hukuki boşluk bırakmadı. Yönetim, sözleşmesinin uzatılmaması üzerine ayrılık için çıkış yolu arayan Melo’nun tüm alacaklarını hesabına yatırdı.

Lukas Podolski, İstanbul'da

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; 3.1 milyon Euro’luk serbest kalma bedelini, İtalyan ekibi Inter’in yanı sıra Brezilyalı’yı isteyen diğer kulüpler de henüz ödemeye yanaşmadı. Bunun üzerine yönetim, Melo cephesinin farklı yöntemlere başvurma ihtimali göz önüne aldı. Sarı-kırmızılılar, bu doğrultuda Brezilyalı futbolcunun alacaklarını sıfırladı.

'GEÇiCi LiSANS' iDDiASI

Melo'ya yaklaşık 1.4 milyon Euro’luk ödeme yapıldı. 1 yıl daha kontratı olan Melo’nun gidişine ancak 1 yıllık alacağı olan 3.1 milyon Euro’yu getirmesi hâlinde izin verilecek.

Yönetimin kulağına önemli bir bilgi de geldi. Melo’nun başka kulüpte oynamak adına geçici lisans çıkarmanın peşinde olduğu aktarıldı. Bu bir iddia dahi olsa Galatasaray, oyuncunun alacaklarını ödeyip kendini sağlama aldı.

MELO’DAN MEKTUP: TARAFTARA ÜZÜLDÜM

Sambacı Instagram hesabından taraftara seslenip özetle şöyle yazdı:
"Son birkaç günde basında benimle ilgili çıkan haberler Galatasaray taraftarları tarafından farklı şekilde yorumlandı. Bu nedenle bazı şeylere açıklık getirmek istiyorum. Geleceğimle ilgili henüz karar vermedim. Ailemle tatildeyim. Her zaman Galatasaray’a yardım etmek için elimden gelenin en iyisini yaptım. Hiçbir zaman mali konularla kulübümü zor durumda bırakmadım. Sahada her dakika elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Eminin taraftar da bunu çok iyi biliyor. Bazı taraftarların hakkımda yaptığı yorumlar beni üzdü. Burada akıttığım her bir damla ter, Galatasaray’ın başarısına ve kupa kazanmasına ithaf edilmiştir."

Dzemaili'ye İsviçre'den talip