Melo'nun yerine Chedjou

Melo'nun yerine Chedjou
Melo'nun yerine Chedjou
Savunmadaki sıkıntısı hafifleyen teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Brezilyalı yıldız Felipe Melo'nun gidişinin ardından fiziksel üstünlüğü, atikliği ve yüksek pas yüzdesiyle ön liberonun en önemli adayı olarak Aurelien Chedjou'yu belirledi.

Galatasaray ’da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun planlarında Felipe Melo’nun yerine takım içinden sürpriz bir aday öne çıktı. 3.7 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Inter’in yolunu tutan Melo’nun bölgesine Chedjou’nun monte edilmesi gündeme alındı. Jose Rodriquez, Bilal Kısa ve Hamit Altıntop’un yanı sıra bundan böyle Kamerunlu futbolcu da ön liberoda alternatif oyuncular arasında olacak.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; elinde Denayer’in de gelmesi ile birlikte Semih Kaya, Hakan Balta ve Koray Günter olmak üzere 4 stoperi bulunan Hamzaoğlu’nun, birçok kez orta sahada oynamak istediğini belirten Chedjou’yu Selçuk İnan’ın yanında değerlendirmesi bekleniyor.

Atikliği, fiziksel üstünlüğü ve ayaklarını iyi kullanan, pas yüzdesi yüksek bir futbolcu olması gibi nedenlerle Hamzaoğlu’nun Chedjou’ya orta sahada görev vermek istediği öğrenildi.

2 HAFTA SONRA DÖNECEK

Konyaspor maçında sağ üst adalesinden sakatlanan Chedjou sahalara ise yaklaşık 2 hafta sonra dönecek. Adalesinde 2. derece zorlanma tespit edilen Kamerunlu stoper Mersin İdman Yurdu ve Atletico Madrid maçlarında oynayamayacak.

Ön liberonun bir diğer adayı olan Hamit Altıntop’un ise kıkırdak kopması sonucu yaşadığı operasyonun ardından güçlendirme çalışmaları başlarken tecrübeli oyuncu da 1.5 ay sonra takımdaki yerini alabilecek. Hamzaoğlu, Chedjou’yu sahalara dönüşünün ardından orta sahada değerlendirecek.