Melo'nun yerine transfer yok!

Melo'nun yerine transfer yok!
Melo'nun yerine transfer yok!
Galatasaray ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunmasına karşın yeni bir sözleşme bekleyen Felipe Melo'nun takımdan ayrılması halinde, bu bölgedeki eksikliğin takım içinden doldurulması planlanıyor.

Başkan Dursun Özbek, futbol takımı ile ilgili tüm yetkiyi teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'na verdi. O da futbolcuların pefrormansları ve kulübün mali yapısını da göz önünde bulundurarak yoğun bir faaliyet yürütüyor. Tek seçici, tam yetkiyle transferleri yönetip yönlendiriyor. 15 yıl aradan sonra çifte kupa zaferi yaşatan teknik direktör Hamzaoğlu’na sorulmadan kulüpte kuş uçmuyor.

Hürriyet'in haberine göre; Hamza Hamzaoğlu’nun aldığı önemli kararlar şöyle:

1- DE JONG 4 MİLYON EURO İSTEDİ, YARISI VERİLDİ

Melo’nun ayrılık ihtimali üzerine Galatasaray ’ın gündemine Nigel de Jong girdi. Bonservisi elinde olan Hollandalı oyuncu 4 milyon Euro talep etti.

Ancak Galatasaray yönetimi, Hamza Hamzaoğlu ile görüştükten sonra de Jong’a yıllık 2 milyon 250 bin Euro teklif etti. De Jong, Hamzaoğlu’nun belirlediği bu rakamı az bulup, “Hayır” dedi. Yönetimin, “De Jong daha çok istiyor” sözlerine Hamzaoğlu, “Kabul ediyorsa gelsin. Etmiyorsa, almasak da olur” dedi. İstediği parayı alamayan de Jong da, Milan Kulübü ile sözleşme yenilemeye karar verdi ve gelme htimali ortadan kalktı.

2- MELO GİDERSE YERİNE TRANSFER ŞART DEĞİL

1 yıl daha kontratı bulunan ancak transfer teklifleri üzerine yeni bir sözleşme bekleyen Felipe Melo’nun ayrılığı hâlinde Hamza Hoca’nın planlarında bu bölgeyi takım içindeki oyuncu kadrosundan doldurma düşüncesi var.

Melo’nun en önemli alternatifi de Jong transferinin bozulması üzerine Hamza Hamzaoğlu’nun, Brezilyalı oyuncu gitse dahi önemli bir takviyeye gerek duymayacaklarını, kadroda bu bölgede oynayacak çok önemli futbolcuları olduğunu ifade ettiği ortaya çıktı. Hamit, Bilal, Emre, Dzemaili gibi alternatifleri olan Hamzaoğlu, kısaca Melo gitse dahi bu bölgeye transfer istemeyebilir.

3- SUDAN UCUZ NİASSE İLE EL SIKIŞILDI, RUSLAR BEKLENİYOR

Hamzaoğlu’nun Akhisar’dan öğrencisi ile anlaşan sarı-kırmızılılar, Lokomotiv Moskova’nın, “Ağustos’a kadar bekleyin” demesi üzerine imza attıramadı. Diğer golcülerden sonuç çıkmazsa, Niasse’a dönülecek. Sarı kırmızılılar, Hamza Hamzaoğlu’nun eski öğrencisi Niasse ile de el sıkıştı. Başarılı teknik adamın transfer listesinde yer verdiği Senegalli oyuncu, hem de takımdaki maaş tablosuna göre ‘sudan ucuza’ bir fiyata gelmeyi kabul etti.

PAVLYUCHENKO KRİZİ

Niasse 1.1 milyon Euro yıllık ücrete, “Evet” derken, Galatasaray, Lokomotiv Moskova’yı ikna edemedi. Çünkü Ruslar, Niasse’ı bonservisi ile vermek istemiyor. Eski hocası ile çalışmayı arzu eden Niasse’ın Galatasaray’a gitme isteği üzerine Ruslar, sarı kırmızılılara, “Pavlyuchenko’nun yerine golcü arıyoruz. Ağustos’a dek beklemelisiniz. İsteğimiz olursa kiralık olarak anlaşabiliriz” yanıtı verdi. Galatasaray, Ruslardan haber beklerken, ağustosa kadar golcü transferinde istediği bir fırsat bulamaz ise Niasse’ı takıma getirecek.

4- BOATENG GELMEYE HAZIRDI, GALATASARAY’IN KAPISINDAN DÖNDÜ

Galatasaray ile adı anılan futbolculardan biri ise Kevin Price Boateng idi... Schalke ile 1 yıl daha sözleşmesi olmasına karşın disiplinsiz davranışları nedeniyle sözleşmesi feshedilen Boateng’in, Galatasaray ile temas halinde olduğu Avrupa basınında da yer buldu.

Hatta yıldız futbolcu, Galatasaray resmi twitter hesabını bir dönem takibe dahi aldı. Ancak, futbol kariyerinde bir çok disiplinsizlik ile tartışmalı olay bulunan ve sorunlu futbolcu imajı ile tanınan Kevin Prince Boateng ismini teknik direktör Hamzaoğlu veto etti.

Hamzaoğlu, “Takım içinde sorunlu ve problemli oyuncu istemiyorum” diye rapor vererek bonservisi elinde olan Boateng’in transferini rafa kaldırttı.

5- YEKTA’YA ‘TAKIM BUL’ AYDIN’A ‘BİRAZ BEKLE’

Sabri Sarıoğlu'nun geçtiğimiz yıl gösterdiği performans nedeniyle ödüllendirilmesini isteyen Hamza Hamzaoğlu’nun 2 futbolcusu hakkındaki raporu da ortaya çıktı. Başarılı teknik adam Yekta Kurtuluş için, hizmetlerine teşekkür edilmesi ve gönderilmesi raporunu verdi.

Öte yandan yönetim, bekleneni veremeyen Aydın Yılmaz ile devam etmeme fikrinde. Taraftarların bu konudaki tepkisi de olaya tuz biber olmuş durumda. Ancak futbolcunun yakın çevresine “Yönetimden haber bekliyorum. Hamza Hoca bana kalacağımı söyledi” demesi kafaları karıştırdı.