Memnun'dan taraftarlara sitem

Memnun'dan taraftarlara sitem
Memnun'dan taraftarlara sitem
TKBL'de 5'te 5 yapan Galatasaray Odeabank'ın antrenörü Ekrem Memnun, maçlara ilgi göstermeyen sarı-kırmızılı taraftarlara sitemde bulundu.

İSTANBUL (AA) - Ekrem Memnun, sarı-kırmızılı taraftarların maçlara ilgi göstermemesi, ilk 5 haftalık performansları ve takımın yeni sezon hedefleri hakkında konuştu.

Çok mücadele eden ve kazanmak isteyen bir takım olduklarını düşündüğünü anlatan Memnun, şöyle konuştu:
"İyi oyuncularımız var. Taraftarımızın bu takıma sahip çıkmaları gerektiğini düşünüyorum. Yeteri kadar taraftar desteği alamıyoruz. Bir kemik taraftar grubumuz var ama bu sayı çok az. Türkiye 'de herhangi bir deplasmana gittiğimizde çok zorlu geçiyor. Salonlar dolu ve baskı oluşturan taraftarlar var. Biz o baskıyı burada oluşturamıyoruz. İnsanların, Galatasaray maçını seyirci baskısı açısından ağır bir deplasman olarak gördüğünü zannetmiyorum. Taraftarımızın geleceğini umut ediyorum. Kazanarak, daha iyi mücadele ederek, taraftara takımı sevdirip, desteklerini alacağız."

Ekrem Memnun, sarı-kırmızılı takımın desteği hak ettiğini belirterek, şu ifadelerini kullandı:
Bu takım desteği hak ediyor. Bütçemiz küçüldü, şu oldu, bu oldu ama yarışın içindeyiz. Her zaman da yarışın içinde olduk. Hem maçları hem de taraftarları kazanmayı planlıyoruz. Başka bir yolumuz yok. Kadın takımı olarak, bizim kemikleşen bir taraftar grubumuz yok. Maçlara gelen küçük bir grup var, onlara teşekkür ediyoruz. Ne olursa olsun sürekli bizi destekliyorlar ama bu sayının artması gerekiyor. Geçen gün bir maça sadece 7 bilet satılmış. Bu iyi bir şey değil. Kadın basketbolunu seven kişilerin bu takıma sahip çıkması gerekiyor. 25 senedir bütün yarışların içinde yer almış ve şampiyonluklar yaşamış Galatasaray gibi bir takımın, en az 1500-2000 kişiye oynaması lazım.

"BU SEZON ZOR BİR LİG OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"
Sezonun ilk 5 maçını kazanmalarına rağmen zorlu bir sezonun kendilerini beklediğini kaydeden Memnun, "5'te 5 yaptık ama lig daha çok yeni. Bütün takımlar oyununu oturtmaya çalışıyor. Oyuncular geç katıldığı için çok fazla antrenman yapma fırsatı bulamadık. Zaman ilerledikçe herkes kendi oyununu daha da oturtacaktır. Bu bizim için de geçerli. Lig için bu süreyi mağlubiyet almadan geçirmek çok önemliydi ama bu sezon zor bir lig olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"HEDEF KÜÇÜLTMEDİK, DAHA DOĞRUSU BEN KÜÇÜLTMEDİM"

Deneyimli çalıştırıcı, takım olarak bütçede küçülmeye gitmelerine hedeflerinde bir değişiklik olmadığını anlatarak, "Biz hedef küçültmedik, daha doğrusu ben küçültmedim. Oyuncularımın da küçülttüğünü düşünmüyorum. Sadece bütçemiz küçüldü. Ona da yapacak bir şeyimiz yok. Galatasaray olarak kültürümüz ve alışkanlıklarımız var. Aynı hedefler için gideceğiz ama kolay olmayacak. Kadromuz daha dar. Geçen yıllardan daha zor olacak" ifadelerini kullandı.

"AVRUPA LİGİ'NDEKİ İLK HEDEFİMİZ GRUPTAN ÇIKABİLMEK"

Türkiye Ligi'nin yanı sıra Kadınlar Avrupa Ligi'nde de mücadele edeceklerini hatırlatan Ekrem Memnun, Avrupa'da ilk olarak gruptan çıkabilmeyi hedeflediklerini vurduladı.

WNBA'de sakatlanan Sancho Lyttle'ın sakatlığından dolayı takıma katılamadığını ve bu nedenle rotasyonda sorun yaşadıklarını aktaran Memnun, şöyle konuştu:
"Avrupa Ligi'nde mücadele edeceğiz. Kadromuzun dar olması sıkıntı çıkartabilir ama inşallah bir sorun olmaz. Şu anda Sancho Lyttle sakat olduğu için gelemedi. WNBA'de oynarken ayağını kırdı. Yakın bir zamanda dönmesini bekliyoruz ama ne zaman oynayabileceğini tam bilemiyorum. Sakatlığı 4 ayı geçti. İnşallah bir an önce gelir. Allah korusun bir aksilik çıkarsa çok zorlanırız. Şu anda uzun rotasyonunda çok darız. Bu konuda yapacak bir şey yok, imkanlar bu. Avrupa Ligi'nde grubumuzda bulunan takımlar iyi yatırımlar yaptı. Kadrolarını güçlendirdirerek daha iyi geldiler. Oradaki ilk hedefimiz gruptan çıkabilmek."