Memo NBA'in tadını aldı

NBA'deki temsilcilerimizden Mehmet Okur, takımı Detroit Pistons'un Los Angeles Clippers'ı 89-80 yenerek 32. galibiyetini aldığı maçta harikalar yarattı.
Haber: DENİZ ASLAN / Arşivi

DETROIT - NBA'deki temsilcilerimizden Mehmet Okur, takımı Detroit Pistons'un Los Angeles Clippers'ı 89-80 yenerek 32. galibiyetini aldığı maçta harikalar yarattı. Maça ilk beşte başlayan ve 38 dakika sahada kalan Memo, ürettiği 19 sayı ve 11 ribauntla sahanın yıldızıydı. Mehmet, takım arkadaşı Ben Wallace'un annesinin vefatı nedeniyle Alabama'ya gitmesi üzerine ilk beşte yer buldu ve yakaladığı fırsatı iyi kullandı. Basketbol elçimiz 6/11 şut, 1/3 üçlük ve 4/5 serbest atış isabeti tuttururken, 2 de blok yaptı, yalnızca 1 top kaybetti.
Okur maçtan sonra, "Kendimi müthiş iyi hissediyorum. Maçın neredeyse tamamında oynadım ve üzerime düşeni yaptım. Bu belki ilk olabilir ama her gece double-double yapmak (iki kategoride çift haneli sayılara ulaşmak) istiyorum" dedi. Detroit'in coach'u Rick Carlisle da, "Mehmet, her geçen gün oyununu daha da geliştiriyor. Bu ligin tadını almaya başladı. Takım arkadaşları da onun oyununu tanımaya başladılar. Henüz genç bir oyuncu ve çok çalışıyor. Gelecekte ligin etkili post oyuncularından (potaya sırtı dönük oynayan oyuncu) biri olabilir" yorumunu yaptı.
Detroit'te emektar pivot Cliff Robinson, 17 sayı, 7 ribaunt ve 6 asist üretirken, yedeklerden Corliss Williamson da 12 sayı ve 6 ribauntla galibiyete katkıda bulundu. Los Angeles Clippers'ın en iyisi ise, maçı 18 sayı, 6 ribauntla tamamlayan Elton Brand'di.
Hidayet tutuktu
Bir gece önce ligin en iyisi Dallas'ı deviren Sacramento Kings, bu kez New Orleans Hornets'e 108-84 gibi farklı bir skorla yenilerek taraftarlarını şaşkına çevirdi. Maçta Hidayet Türkoğlu, 24 dakika oynama şansı buldu; 6 sayı, 3 ribaunt, 2 asist yaptı. Chris Webber'in yokluğunda Kings'in sayı yükünü 20 sayıyla Stojakoviç sırtlarken, Hido'nun pozisyonunda oynayan Jim Jackson'un 19 sayı, 6 ribaunt üretmesi dikkat çekiciydi. New Orleans'ı galibiyete taşıyan isim ise, 26 sayı atan, 4 ribaunt, 5 de asist yapan Jamal Mashburn'dü.
NBA'de diğer sonuçlar şöyle: Boston-Seattle: 114-74, Cleveland-Houston: 105-102, Philadelphia-New Jersey: 85-111, Miami-Portland: 87-101, Utah Jazz-Memphis: 105-84, Golden State-San Antonio: 99-103.